Полтавка потребує допомоги

Фото з особистої сторінки Ю.Волощук
Фото з особистої сторінки Ю.Волощук

Юлія Волощук – випускниця філологічного факультету, а згодом і викладачка Полтавського педуніверситету. Нині вона живе і працює в Польщі, виховує донечку. Однак, страшний діагноз розділив її життя на до та після.

У грудні в Юлії Волощук виявили онкозахворювання – класичну лімфому Ходжкіна, нодулярний склероз, ступінь 3б. З цього періоду полтавка пройшла 6 циклів хіміотерапії abvd в місті Ополе, у відділі гематології та онкологічної гематології воєводського шпиталю, та цикл beacopp.

На жаль, лікування не дало результатів і Юлію направили до Нижньосілезійського центру трансплантації клітин, де вона провела майже місяць. Там отримала один з компонентів високодозної хімії по схемі beam. Згодом у Юлії взяли до заморозки кістковий мозок шляхом сепарації крові.

Нині пацієнтку виписали додому, для проходження в Ополю радіоопромінення і зменшити таким чином масу пухлини в грудях. Через місяць Юлія має повернутися до Вроцлава, аби отримати другу частину високодозної хімії, яка мусить убити лімфому, а разом із нею кістковий мозок. Потім кістковий мозок, який у Юлії взяли, «повернуть назад», тобто зроблять автотрансплантацію. 

Ситуація ускладнюється тим, що в полтавки знайшли ваду серця. Поки що Юлія Волощук перебуває на лікарняному. Більшість витрат на лікування компенсується медичною страховкою. Але згідно з польським законодавством, якщо працівник перебуває на лікарняному більше півроку його можуть звільнити, а отже він втрачає і страховку. Наразі кошти потрібні на позапланові обстеження, ліки, які потрібні в поза шпитальний період, проїзд до мед закладів та інші супутні витрати. Чоловік жінки не може повноцінно працювати, оскільки теж має проблеми зі здоров’ям. Крім того, піклування за маленькою донечкою повністю лягло на його плечі.

Юля Волощук довго не наважувалася просити кошти на лікування, але нині вона потребує допомоги, щоб справитися з недугом:

"Мені дуже соромно просити вас про допомогу, але Сашків лікарняний став останньою краплею. Бо вже реально немає за що купувати їжу, до зарплати ще 20 днів, а я вже шукаю подумки, що б таке закласти в ломбард, щоб було за що їсти і за що купувати ліки. Тому подумала: багато хто питав, чи треба допомога, але я терпіла до останнього. Боялася, що хтось осудить, що потрактує це так, наче я хочу нажитися на власній хворобі. Але зараз виставляю номер карти Приватбанку, з якої тут зможу знімати кошти, і будь що буде, і якщо хтось із вас пришле якусь копійчину, це буде нам велика поміч і радість", - написала жінка у соцмережі.

Допомогти Юлії Волощук можна, переказавши гроші на її картку «ПриватБанку» 5168742224348270 (Волощук Юлія Олександрівна). 

Стрічка новин