На Полтавщині працює літній табір для дітей з розладами аутичного спектру

На базі дитячого оздоровчого центру «Орлятко», що в селі Матвіївка  Котелевського району, урочисто відкрили четверту зміну інтеграційного літнього табору для дітей з розладами аутичного спектру. Більше про потреби в таких закладах знає Сергій Блавацький.

Ідея проведення такого специфічного табору виникла чотири роки тому у голови благодійної організації «Зернятко» Людмили Іващенко. Відтоді кожне літо до цієї мальовничої, екологічно чистої місцини приїздять на відпочинок, оздоровлення та реабілітацію разом з батьками діти віком від трьох до 13 років. Цього разу – це сорок сімей.

Людмила Іващенко, голова БО «Зернятко»

- У нас відбудеться 4 види терапії з психологами, реабілітологами, музикантами та іпотерапія. Свіже повітря, приємна атмосфера, гарна реабілітація все в комплексі, досить гарні результати.

Незважаючи на те, що в Україні зараз катастрофічно не вистачає спеціалістів медичного профілю, тут на зміні працює десять фахівців та чотири іпотерапевти. Протягом десяти днів різноманітні заняття відбуваються не лише з дітьми, а й з батьками. 

Людмила Іващенко, голова БО «Зернятко»

- Цілий рік батьки приділяють дуже багато уваги своїм дітям, постійно займаються. Дітям це добре. Але, в першу чергу, тут відпочивають і батьки, ми тут всі однодумці, один одного розуміємо, допомагаємо, підказуємо один одному. Це дуже важливо. Я не знаю, чи є в Україні такий табір, я не чула.

Іван Вовнянко, директор дитячого оздоровчого центру «Орлятко»

- Ми надаємо в оренду свої приміщення, це ігрові кімнати, майданчики, все в їх розпорядженні. Також буде проведена іпотерапія, яка допоможе дітям.

Так дітям пропонують чимало різноманітних видів терапії, зокрема, метод спілкування з кіньми, що для багатьох батьків інколи – просто непосильний, розповідає полтавка Євгенія, яка з дев’ятирічною донькою Алісою тут вже вдруге.

Євгенія Яворенко, полтавка

- Вона хотіла спілкуватися, але не могла. От їй хочеться спілкуватися, але відтворення мови не було, вона не розмовляла до 5, 6 років. А після цих процедур можливості соціалізуватися, коли навіть не розмовляючи, вона могла спілкуватися з іншими дітьми, у нас почалися зрушення в мовленні, щороку все більше, і це – неоціненно. Це завдяки табору.

Такий літній табір надзвичайно корисний не лише малечі, яка за десять днів дуже швидко прогресує в своєму розвитку, а й їх батькам, говорить полтавка Неля Тишкевич. Жінка вже третій рік поспіль приїздить сюди зі своєю дитиною.

Неля Тишкевич, полтавка

- Табір, він не лікує, він навчає батьків, як потім приїхати додому і займатися вдома з своєю дитиною. Табір дає поштовх, він як інтенсив. Всі батьки, які мають дітей з аутизмом, розуміють, що не лише школа, дитсадок, реабілітаційні центри, а найголовніша реабілітація – це вдома, в повсякденному житті.

Взагалі в благодійній організації «Зернятко» зараз зареєстровано 150 сімей з Полтави та області, які виховують дітей з розладами аутичного спектру. На жаль не всі з них мають можливість пройти реабілітацію цього літа в «Орлятку». Тож благодійна організація, яка допомагає малечі швидше інтегруватися в суспільство, планує залучати до цієї справи все більше таких сімей. І, звісно, небайдужих спонсорів. 

Стрічка новин