Ярмаркують без зупину

Мова – про веселощі та торгівлю у Великих Сорочинцях. Люди туди їдуть не лише з України. Другий день триває ярмарок. Чим сьогодні вражають гостей та які враження у них, далі в сюжеті Марини Покшіної.

Зранку на Сорочинцському ярмарку людно. Здебільшого серед присутніх – ті, хто намагається заробити. Дехто проводить майстер-класи. Вони гостям обходяться від 100 до 1000 гривень. Інші облаштували фотозони. Світлина у ній коштує від десяти гривень. Є й ті, хто приїхав з іншого кінця України, аби поторгувати. Іван Голайко – із Заходу. На ярмарку не вперше. Тому знає, як заманити до себе покупців.

Іван Голайко, продавець

- Ось такі: тройні, двойні. Тройні – 120, дешевші є по 40, 50. Ось цей варіант, він простіший у виробництві, воно дешевше, але ми завжди торгуємося. Це ж ярмарка, тут завжди можна дешевше купити, головне, щоб бажання було.

Попри гарний настрій, Іван Голайко переконує: ярмарок вже не той. Він, переконує чоловік, занепадає. Адже, говорить продавець, занадто дорогою стала і плата за місце, яке зовсім необлаштоване. 

Іван Голайко, продавець

- Приїхати сюди, 15 тисяч гривень за оце місце заплатити, під сонцем, ніяких умов, треба самому все будувати. Ось такі лавки, а мені товар – не сорочки-вишиванки. Все гірше й гірше стає.

Іванна Войцун разом з татом приїхала з Миргорода. Дівчинка самотужки робить глиняну чашку. Переконує: процес їй дуже подобається. Тому, ділиться, готова навчити цьому й інших.

Іванна Войцун, показує майстер-клас з гончарства

- Спочатку потрібно взяти глину, відцентрувати її, потім підняти, опустити і зробити у ній дірочку, розтягти, підняти і зробити формою, яку ви хочете.

Далі, говорить Іванна, ті вироби, що зробили вони з татом, будуть продавати. Ціни різноманітні. За словами маленької продавчині, за чашечку просять від 50 гривень, за кувшин 250. Серед гостей ярмарку – родина Головків. Приїхали з Києва. Пані Ірина ділиться: тут вперше. 

Ірина Головко, приїхала на Сорочинський ярмарок

- Все планували кожен рік, і лише зараз вдалося, донечка трошки підросла, змогли приїхати з нею разом.

- Чи плануєте щось придбати?

- Важко сказати, дуже багато всього цікавого, очі розбігаються, більше речі якісь для дому, якісь сувеніри.

Доки гості лише обирають, що їм купити, для них з різних куточків Сорочинського ярмарку звучать пісні, проводяться конкурси та розваги.

Стрічка новин