Зоозахисники вимагають карати за злочини над тваринами

Захистити чотирилапих. Сьогодні у Києві відбулася прес-конференція з цього питання. Учасниками були зоозахисники та громадські активісти. Під час спілкування з пресою вони оприлюднили кричущі факти живодерства в Україні. Підсумком заходу стало звернення до президента України Володимира Зеленського.

Знайомтеся, це – Ромашка. Тварина, яка стала знаменитою, на жаль, після того, як постраждала від людської жорстокості. Рівно рік тому вона була на межі життя і смерті. Її ледве не вбив досі непокараний душогуб. 

Оксана Георгієва, теперішня власниця тварини 

- Спокійна і добра собачка. Повз неї їхав Євгеній Шкор на автомобілі. Вийшов і побив її молотком по голові. Як він сказав, що вона ввірвалася до нього через 3-х метровий паркан і поїла в нього гусей та качок.

Пані Оксана каже: собака не була бездомною, жила з пенсіонеркою. Та, говорить, після того, як тварину побили, не могла самотужки рятувати життя улюблениці. Тоді на допомогу прийшли волонтери та небайдужі. Серед них – і пані Оксана. Ось вже рік вона опікується Ромашкою. На річницю з моменту нападу на Ромашку жінка разом з українськими зоозахисниками хоче привернути увагу громадськості до проблем живодерства в Україні. 

Юлія Каданцева, зоозахисник

- На сьогоднішній день ми маємо діючий закон, де покарання за жорстоке поводження з тваринами карається позбавленням волі строком до 8 років. Але, на жаль, всі державні структури, відповідальні за виконання даного закону, бездіють. Це поліція, прокуратура та суди.

Жорстокість до тварин в осіб, які її коять, в майбутньому може зароджувати жорстокість і до людей. Саме так пояснила Юлія Каданцева. Злочини, які можна було б попередити, якби в Україні живодерство каралося згідно з законом. 

Юлія Каданцева, зоозахисник

- Влітку 2007 року у Дніпропетровську була хвиля жахливих вбивств. Вбивцями виявилися троє 19-річних підлітків. Їх жертв знаходили з проламаними черепами, без очей та вух. І ці  злочини можна було б попередити, якби поліцейські задовго до цього відреагували на аналогійні злочини, скоєні проти тварин цими ж підлітками.

Сьогодення, зі слів учасників конференції, жахає. Популяція безхатьків серед тварин зростає, над ними знущаються та вбивають у страшний спосіб. Не застраховані від катувань і домашні тварини. Карають живодерів за такі вчинки вкрай рідко. Зоозахисники б'ють на сполох та просять підтримки у влади. Вони звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням створити посаду уповноваженого з прав та захисту тварин в Україні. 

Інна Станішевська, зоозахисник

- Я хочу звернутися до президента Зеленського, щоб він звернув увагу на проблеми зоозахисту. Щоб ми хоч якось їх вирішували та наближалися до тої Європи, про яку постійно говоримо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію