Зоозахисники вимагають карати за злочини над тваринами

Захистити чотирилапих. Сьогодні у Києві відбулася прес-конференція з цього питання. Учасниками були зоозахисники та громадські активісти. Під час спілкування з пресою вони оприлюднили кричущі факти живодерства в Україні. Підсумком заходу стало звернення до президента України Володимира Зеленського.

Знайомтеся, це – Ромашка. Тварина, яка стала знаменитою, на жаль, після того, як постраждала від людської жорстокості. Рівно рік тому вона була на межі життя і смерті. Її ледве не вбив досі непокараний душогуб. 

Оксана Георгієва, теперішня власниця тварини 

- Спокійна і добра собачка. Повз неї їхав Євгеній Шкор на автомобілі. Вийшов і побив її молотком по голові. Як він сказав, що вона ввірвалася до нього через 3-х метровий паркан і поїла в нього гусей та качок.

Пані Оксана каже: собака не була бездомною, жила з пенсіонеркою. Та, говорить, після того, як тварину побили, не могла самотужки рятувати життя улюблениці. Тоді на допомогу прийшли волонтери та небайдужі. Серед них – і пані Оксана. Ось вже рік вона опікується Ромашкою. На річницю з моменту нападу на Ромашку жінка разом з українськими зоозахисниками хоче привернути увагу громадськості до проблем живодерства в Україні. 

Юлія Каданцева, зоозахисник

- На сьогоднішній день ми маємо діючий закон, де покарання за жорстоке поводження з тваринами карається позбавленням волі строком до 8 років. Але, на жаль, всі державні структури, відповідальні за виконання даного закону, бездіють. Це поліція, прокуратура та суди.

Жорстокість до тварин в осіб, які її коять, в майбутньому може зароджувати жорстокість і до людей. Саме так пояснила Юлія Каданцева. Злочини, які можна було б попередити, якби в Україні живодерство каралося згідно з законом. 

Юлія Каданцева, зоозахисник

- Влітку 2007 року у Дніпропетровську була хвиля жахливих вбивств. Вбивцями виявилися троє 19-річних підлітків. Їх жертв знаходили з проламаними черепами, без очей та вух. І ці  злочини можна було б попередити, якби поліцейські задовго до цього відреагували на аналогійні злочини, скоєні проти тварин цими ж підлітками.

Сьогодення, зі слів учасників конференції, жахає. Популяція безхатьків серед тварин зростає, над ними знущаються та вбивають у страшний спосіб. Не застраховані від катувань і домашні тварини. Карають живодерів за такі вчинки вкрай рідко. Зоозахисники б'ють на сполох та просять підтримки у влади. Вони звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням створити посаду уповноваженого з прав та захисту тварин в Україні. 

Інна Станішевська, зоозахисник

- Я хочу звернутися до президента Зеленського, щоб він звернув увагу на проблеми зоозахисту. Щоб ми хоч якось їх вирішували та наближалися до тої Європи, про яку постійно говоримо.

Стрічка новин