У навчальні заклади більше не пускатимуть дітей без щеплень

Без щеплень не пускати! Так заявили глава Міністерства освіти й науки Лілія Гриневич та виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час прес-конференції про дітей дошкільного і шкільного віку. Пояснюють це тим, що в Україні спостерігається ускладнена епідеміологічна ситуація. Перебування нещеплених дітей в колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Частина батьків з цим рішенням погоджується, інша – категорично ні. Що говорять медики та чи матимуть законне право педагоги не пустити на заняття невакцинованих дітей – дізнавалася Марина Покшіна.

Олена Тандур, підтримує рішення обов'язкового щеплення дітей

- Ми робимо щеплення, я вважаю, що потрібно його робити, щоб потім, як-то кажуть, «не кусати собі лікті». Ми можемо пропустити якесь щеплення, але потім обов'язково його робимо. Пропускаємо, тому що можемо або хворіти, або через якісь інші важливі причини, але потім обов'язково його робимо.

Ліліта Мирошниченко – мама трьох дітей. Найменшій дівчинці – всього рік і сім місяців. Жінка переконана: вакцинувати дітей не потрібно. Бо, переконує вона, саме щеплення знищує імунітет в організмі малечі. 

Ліліта Мирошниченко, проти щеплень 

- Я вважаю, що організм дитячий повинен боротися сам. За статистикою, я читала, у мене троє дітей, найстаршому 13 років. Зробила одне щеплення у пів року, переніс її дуже важко. Які нещеплені, вони не хворіють, у них сильний імунітет, а ті, які з щепленнями, у них імунітет слабкий.

Медики переконують: саме вакцинація захистить дітей від спалахів інфекційних захворювань. Лікар-імунолог Ольга Бастаногова ділиться: наразі найбільше вони бояться кору та дифтерії. Тому, переконує спеціаліст, єдиний спосіб уникнути захворювань – це зробити щеплення.

Ольга Бастаногова, лікар-імунолог Полтавської обласної дитячої лікарні

- Вакцинація захищає від різних інфекційних захворювань. Є так званий «колективний імунітет», але «колективний імунітет» є не на всі інфекційні захворювання. Якщо ми, наприклад, беремо кір, то 95% дітей, які є в колективі, вони повинні бути щеплені. І тоді діти 5%, які нещеплені, вони захищені за рахунок своїх колег, дітей, які разом з ними навчаються. Але, наприклад, правець – це індивідуальний захист. Тобто, вакцинація захищає саме цю дитину, якій проведено вакцинацію.

З юридичної точки зору, у батьків є можливість відмовитися від обов'язкового щеплення. І, аби уникнути заборони відвідувати навчальні заклади, українцям потрібно зібрати відповідні довідки. Лише при наявності відповідного висновку комісії, переконує адвокат Тарас Захаров, дітей не матимуть права не пустити в школу чи дитячий садок.

Тарас Захаров, адвокат

- У разі проходження ними лікарняної комісії, в яку включаються головний санепідеміолог, яка дає висновок: у зв'язку із складною ситуацією можливо не щеплювати дитину. Тобто, що ситуація з поширенням цих хвороб сприятлива, що можна не робити щеплення, тоді батьки повинні надати у дошкільний або шкільний заклад висновок лікарської комісії, що в місті проживання дитини склалася гарна епідеміологічна ситуація.

Заборона відвідувіти дитячі садочки та школи для дітей без щеплення для Ліліти Мирошниченко – не перепона. Жінка переконує: є інші заклади, які не будуть вимагати батьків робити те, чого вони не хочуть.

Ліліта Мирошниченко, проти щеплень

- Чому я повинна робити те, що мені вказують?! Я своїх дітей носила сама, народжувала сама, тому я не вважаю, що мені хтось повинен вказувати, що мені робити. Є приватні дитсадки, і хто нам може заборонити щось робити чи не робити?

Керівництво навчального закладу повинно отримати інформацію про те, чи вакцинувалася дитина відповідно до Національного календаря щеплень. Для цього є медичний працівник у школах та дитсадках. 

Стрічка новин