«Барви Полтавщини» – виставка в музеї Короленка

«Барви Полтавщини» – у літературно-меморіальному музеї імені Володимира Короленка відкрилася виставка. Приурочена вона до Дня Незалежності України. 

Майстриня народної творчості Світлана Прохорчук займається відродженням слов’янського мистецтва вже 15 років. На виставці представила свої роботи у техніці фітогобелен. Це маленька арома-терапія. Такі килимки доповнюють дідухами або ляльками-мотанками, говорить майстриня Світлана Прохорчук.

Світлана Прохорчук, майстриня народної творчості

- Часто чую такі от запити, що хтось хоче ще дітей. Була ідея зробити такий оберіг, щоб він дарував здійснення мрій. Мої роботи будуть на виставці. Кому дуже потрібно, можете взяти колисочку до себе, нехай вона гойдається, й всі наші мрії візуалізуються.

У стінах літературно-меморіального музею Короленка представлені роботи в різних техніках, матеріалах, а саме – фольклорні композиції, картини з природніх матеріалів, витинанки, бісеронанизування, а також  ікони. Їх створюють та відновлюють у Полтаві сницар Сергій Дяченко та Юрій Панкевич. За словами заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна, ікона – це така річ, яку дуже змінювати не можна. Вона повинна бути просто збереженою.

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Такий напрямок також є. Й він потрібен сучасному глядачу й нашим сучасникам.

Художнім різьбленням по дереву та карбуванням по металу Сергій Дяченко займається 20 років. Таким видом мистецтва почав захоплюватися ще в дитинстві. Роботи розлетілися по всій Україні.

Сергій Дяченко, майстер художнього різьблення по дереву та карбування по металу

- Це тиснення по фользі. Якщо раніше вона була покрита сріблом, то зараз вже є сучасна фольга. Старовинних вже не знайти. 

Стрічка новин