В Україні набирає популярності єнототерапія

В Україні набирає популярності єнототерапія

У Харкові відкрили кафе з єнотами. Люди готові стояти в черзі, щоб погратися з ними. А у Львові одна сім’я тримає цих тварин удома.

Про єнототерапію в двох українських містах розповідається в сюжеті UATV.

Так, у харківському кафе живуть два єноти – Ліза і Барт. Щоб потрапити в кімнату з хижаками, слід почекати приблизно півгодини. Через єнотів у заклад щодня приходять до 200 людей.

“Це дуже крута ідея і незвичайні тварини, адже не у всіх вдома вони є, як, наприклад, кішки й собаки. Їх дуже приємно гладити”, – говорить школярка Катя Юрченко.

За словами власника кафе Марка Колесникова, єнотів ще крихітними він викупив на екофермі під Полтавою. Чоловік вивчав спеціальну літературу, консультувався з ветеринарами. Господар упевнений, що створив у кафе комфортні умови – кімната для єнотів зі звуконепроникним склом, спеціальним освітленням, іграшками та зоною відпочинку.

Однак на думку Андрія Гапченка, завідувача науковою частиною Харківського екопарку, якщо єнотів завели заради бізнесу, то тварини довго не витримають і можуть загинути через перегодовування, а також, якщо їх надмірно чіпати.

“Якщо це член твоєї сім’ї, то утримання буде хорошим, якщо ж ти намагаєшся його експлуатувати, нажитися на ньому, це буде жахливо”, – зазначив зоопсихолог.

Утримання єнотів потребує значних коштів. На одного в місяць йде півтори тисячі гривень. Раз на добу, ввечері, господарі накривають для вихованців “шведський стіл” із ласощів. Для тварин господарі облаштували великий вольєр із різними іграшками та мінібасейном, де постійно повинна бути чиста вода. Не дають їм нудьгувати й відвідувачі. Півтора місяці тому у пари єнотів з’явилося троє малюків. Поки що про них піклується мама, а подружжя шукає їм нових господарів – утримувати вдома таку кількість хижаків вони не можуть.

Стрічка новин