Будівництво іде, а хто власник – невідомо

У будинку по вулиці Соборності, 32 майже місяць ведуться ремонтні роботи з переплануванням стін у квартирі на першому поверсі та у підвалі. Люди хвилюються, що будинок завалиться, але кому скаржитися – не знають: власника не бачили, а всі інстанції мовчать. 

Купи будівельного сміття, а поруч – стурбовані мешканці. Працівників немає, адже, тільки побачивши камери, вони заходять до квартири. 

Тим не менш, роботи тривають майже місяць. Що будують, люди не знають. 

Лідія Абдулаєва, мешканка будинку   

- Ніхто нікого не збирав. Прийшли, почали робити ремонт. Купили спочатку оцю квартиру, а тоді потрошку почали займати оцей підвал. Це комунальна власність ЖЕКу і належить всім мешканцям.

Власника не бачили в очі. Лише на деяких паперах прізвище. Це один з відомих рестораторів міста. Але в телефонній розмові інформацію про те, що він власник, спростував. 

Лідія Абдулаєва, мешканка будинку  

- На наше прохання - покажіть нам дозвіл, і чи можна робити, чи ні, вони лише обіцяють. Трохи прибрали. Пил та бруд були скільки днів. І як сусіди не просили, але марно.

Будинок старий, 1953 року. Мешканці хвилюються, що він не витримає будівництва. 

Наталія Башкатова, мешканка будинку 

- Ми боїмося, що в нас все складеться. Я живу на 2 поверсі, виявляється, що сусід, який жив на першому, зніс основну стіну. У мене тріснула стіна. Я чоловіку, який назвався новим власником, я його приводила додому та показувала. Але крім слів «все буде добре» ми нічого не почули.

Щоб з'ясувати, хто дав погодження, ми почали звертатися до різних інстанцій. У ДСНС повідомили, що вони не ведуть перевірки, а в Державній архітектурно-будівельній інспекції України у Полтаві у коментарі відмовили. Відповіли, що потрібно писати запит в Київ.

Олексій Станчевський, експерт

- Це стандартна практика, коли регіональні структури та управління просто, щоб не відповідати, кажуть: або телефонуйте на «гарячу лінію» центрального апарату, або відправляйте запит на Київ. За діловодством, Київ розпише це на Полтавське відділення, щоб питання було вирішено на місці. Це робиться, щоб затягнути процес, або ж, щоб люди думали «Якщо я напишу на Київ, то нічого не відбудеться». І не стали писати.

Адвокат же говорить, що, перш ніж говорити про законність робіт у підвалі, варто перевіряти документи. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Якщо підвальні приміщення не розподілені між мешканцями і не розподілені, то один конкретний власник квартири не може відгороджувати певну ділянку в підвалі без отримання згоди всіх інших співвласників.

Ми надіслали запит, чекаємо на відповідь.

Стрічка новин