Психологічна допомога по телефону – для ветеранів ООС

Організація Lifeline Україна почала роботу над забезпеченням короткого номеру. За ним можна буде звертатися за психологічною підтримкою. Цікаво те, що операторами цього сервісу також будуть ветерани ООС. Вони пройшли професійну підготовку, аби у форматі «рівний – рівному» допомагати бійцям та їх рідним справлятися з психологічними переживаннями після війни.

Олександр Терещенко – заступник Міністра у справах ветеранів. Воював на сході, отримав інвалідність через поранення. Нещодавно, каже, втратив побратима. Утім, не на війні. Його товариш не справився з пост-воєнним синдромом - наклав на себе руки. 

Олександр Терещенко, заступник Міністра у справах ветеранів

- Декілька разів мені вдавалося з ним говорити по телефону, підтримувати його. На жаль, востаннє мене з ним не було. Тому, я серцем відчуваю наскільки важливий цей проект. Життя безцінне і з війни дуже важко повернутися. Фактично ми можемо повертатися фізично, але подумки ми там, психологічно ми там. І цей дисонанс, який ми зустрічаємо у мирному житті, не кожен може справитися з ним самотужки.

Саме для того, щоб попередити суїцидальні нахили, у воїнів, які повертаються до мирного життя, Олександр Терещенко каже, треба забезпечити їх психологічною підтримкою. Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі зібралися прибічники цієї ідеї. Гаряча лінія з надання психологічної підтримки – проект, який запроваджує організація «Lifeline Ukraine». Її засновник Пол Найленд. Він розповів про головні аспекти мобільного сервісу.

Пол Найленд, засновник БО «Lifeline Ukraine»

- Йдеться про знання, які треба мати, щоб знати ,що треба робити з ветеранами ООС.

Для більшого ефекту довіри операторами гарячої лінії стануть самі ветерани ООС. Їх навчатимуть на спеціальних тренінгах. Там вони отримуватимуть знання з того, як мотивувати на нове життя людей, які втратили до нього сенс. Зокрема, ініціативу надання психологічної підтримки воїнам. Підтримала це і виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Ульяна Супрун. Вона наголосила: цей проект не є державним та уряд готовий надавати йому свою допомогу. 

Ульяна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я 

- Після Майдану було багато людей, які потребували і фізичних, і психологічних реабілітацій. Ми відправляли наших спеціалістів за кордон, де вони навчалися, як надавати психологічну допомогу. Але з часом ми зрозуміли, що не можливо допомагати, коли люди до спеціалістів самі не ходять. Виникла така потреба в наданні анонімної допомоги.

Комплексна програма психологічної та менторської допомоги ветеранам поки планується вводитися в трьох пілотних областях: Дніпропетровській, Львівській та Донецькій. Зокрема, її організатори пообіцяли: реалізують свої плани вже до березня 2020 року.

Стрічка новин