Україна ярмаркує

Безліч солодощів, вина, прикрас, одягу та навіть важкої сільськогосподарської техніки – усе це розмістили цього року продавці на прилавках Національного Сорочинського ярмарку. 20 серпня відбулося урочисте відкриття. Цього року дійство проходило біля будиночку персонажа Хіврі. Як все почалося та що чекає гостей цьогоріч – знає Марина Покшіна.

Традиційний гімн та привітання – так починаються урочистості з нагоди відкриття 21 Сорочинського ярмарку. Дійство відбувається біля так званого будинку «Хіврі». Спочатку організатори повідомляють гостям, які заходи пройдуть упродовж цих 6 днів. Далі художні колективи з усієї України співали та танцювали для людей. Серед гостей – Олег Макаріков. Чоловік приїхав з Києва. Ділиться: давно хотів побувати на Сорочинському ярмарку. Цього року мрія здійснилася.

Олег Макаріков, приїхав на Сорочинський ярмарок

- Доволі прикольно, дуже багато продуктів, ну там меди різні, все дуже приємно пахне, що аж хочеться все скуштувати. Дуже подобається, насправді, я не очікував.

А от Лариса Дігтярьова на Сорочинському ярмарку не вперше. Говорить: була тут востаннє три роки тому. Жінка переконує: багато чого змінилося і все в кращу сторону.

Лариса Дігтярьова, приїхала на Сорочинський ярмарок

- Зараз чисто, комфортно, зрозуміло, що і де. Смітники є, напої є, все є, все дуже добре організовано.

А ось Валентина Бабіч. Жінка приїхала з Кременчука. Привезла вона сюди не лише своїх дітей, а й малечу подруг та знайомих. Переконує: їм тут буде цікаво. Малеча кілька днів розпитувала дорослих, що таке ярмарок і що там роблять.

Світлана Бабіч, приїхала на Сорочинський ярмарок

- Ми скільки років чуємо про цю ярмарку, але ми ще ні разу, ніколи не були. Від одних почули, від других і вирішили саме сьогодні приїхати на відкриття, дізналися, що сьогодні відкриття ярмарки і нам сказали, що в цей день тут дуже цікаво.

Марина Покшіна, кореспондент

- Після офіційної частини, люди розійшлися по різним локаціям. Одні прийшли сюди, аби скупитися, інші, аби розважитися. Товари тут від найдрібніших прикрас ручної роботи до величезної сільськогосподарської техніки.

Територія ярмарку поділена на частини. У кожній відведені локації для різних продукцій. Тут продають прикраси та віночки. Йдемо далі сувеніри, кераміка та килими. Найактуальнішими, за словами продавців, залишається національний одяг. Про ціни на нього люди запитують мало не щохвилини. А це – взуття ручної роботи. Воно також оздоблене орнаментом. Лариса Крот разом із родиною приїхала з Вінниці. Саме традиції того краю, говорить майстриня, і передані на чобітках.

Лариса Крот, майстриня національного взуття

- Виробляємо національно-етнічне взуття з ручним оздобленням. Привозимо його сюди це, що ми можемо для людей запропонувати. Ексклюзивне виходить взуття. Воно ручної роботи і ручне оздоблення.

На ярмарку цього року художники будуть малювати картини на Гоголівську тематику та продавати їх. А вже увечері сьогодні на гостей чекає концертна програма за участі зірок української естради.

Стрічка новин