У Полтаві готуються відзначити 250-річчя від дня народження Івана Котляревського

У Полтаві готуються відзначити 250-річчя від дня народження Івана Котляревського

Ювілей припадає на 9 вересня 2019 року. Серед фішок – пісенний флешмоб.

Микола Білокінь сказав про необхідність зваженого і відповідального підходу до проведення заходу.

«Іван Котляревський наш земляк. Це видатна постать, яку знають не лише в Україні, а й в усьому світі. На захід запросили багато гостей: високопосадовців зі столиці, поетів, відомих артистів, прозаїків. Ми повинні провести заходи на високому рівні», – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Докладніше про заплановані заходи поінформувала директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Серед запланованих заходів, що відбудуться в Полтаві, покладання квітів до пам’ятника Івану Котляревському, святкові урочистості «Будеш батьку панувати, поки живуть люди, поки сонце з неба сяє, тебе не забудуть…», вручення Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського, прем’єра вистави «Наталка Полтавка» та моно-вистави «Котляревський у персоналіях», художньо-мистецький пленер «Полтавщина і Котляревський».

Крім того, планується вечір сучасної поезії під викритим небом «Поет і місто. Кільцевий маршрут» біля Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Серед фішок – пісенний флешмоб. Одночасно півтисячі хористів виконають пісню «Де згода в сімействі». Розпочне урочистості національний заслужений академічний український народний хор України імені Г.Г.Верьовки. Артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Гоголя покажуть колаж із вистав за творами Івана Котляревського. Також облаштують спеціальну фотозону. Урочистості проведуть як біля пам’ятника так і в музеї-садибі Івана Кортляревського. 

Пам’ятник Котляревському в Полтаві відкрили 30 серпня (12  вересня) 1903 року.  У вересні цього року ще планують видати пів сотні екземплярів «Енеїди», які передадуть районним бібліотекам.

Стрічка новин