Препарат, який знищує амброзію

Росте цілими кущами і квітне. Серпень – період бурхливого цвітіння амброзії. Це не просто бур’ян на кожному кроці, а й карантинна рослина. Амброзія робить грунт безплідним і небезпечна своєю великою кількістю пилка, який викликає серйозну алергію. Під вікнами будинків люди намагаються з нею боротися, але вздовж доріг та на колицях її – цілі поля. Чи є ефективні шляхи боротьби з бур'яном, знає Анна Ружін.

Цей чоловік придбав будинок у Вакуленцях. Наразі робить ремонт. Говорить, що по сусідству ніхто не проживає, тож чудове місце для росту амброзії. Знищувати її можна в різний спосіб. Один із них - оприскування, розповів еколог Павло Писаренко. 

Павло Писаренко, професор ПДАА, еколог

- Бішофіт потрібно розпилити дуже дрібно, тобто він діє, як контактний гербіцид. Є системні і контактні. Системні – це той, що входить в систему рослини, знищують її зсередини. Контактні залежить від площі контакту. Чим більше та краще ви змочите поверхню рослини, тим більше вона загине. Діє вона за рахунок хлоридів.

Чоловік давно займається питанням знищення амброзії. Не один рік в шухляді пролежала наукова робота про новий препарат, який знищує, але не шкодить. Втім, втілити в реальність не виходило через фінансове питання. Його препарат – на основі бішофіту, який є природнім мінералом. 

Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради 

- Ми з мої партнером вирішили, що це дуже важливе соціальне питання, і його необхідно запустити в виробництво. На основі цієї наукової роботи зробити засіб. Ми проробили дуже багато роботи. Були проведені ще додаткові дослідження щодо токсичності та шкіру людини, алергенного вплитву самого бішофіту і нашого засобу «Амбростоп». Були розроблені технічні умови, на основі яких ми отримали висновки санепідемстанції для того, щоб ми цей препарат могли пустити в виробництво.

Амброзія - однорічна дводольна рослина. Достатньо знищити її одного разу. Препарат зареєстрований у списку пестицидів та гербіцидів, дозволених в Україні. На його розробку пішло 1,5 роки. У складі міститься азотна сполука карбамід. Вона дозволена у використанні в сільському господарстві. Небезпеки культурним посівам не становить. Еколог Павло Писаренко зазначає, що ефективніше знищувати амброзію в механічний спосіб або оприскуванням. Адже якщо її просто скосити, на тому ж стеблі відросте нова рослина. 

Стрічка новин