19 серпня у світі відзначається День гуманітарної допомоги

Свято засноване Генеральною Асамблею ООН у 2008 році. Мета проведення Всесвітнього дня гуманітарної допомоги полягає у приверненні уваги громадськості та поширення знань про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, а також спогади тих, хто отримав травми під час гуманітарних операцій.

Трагічні події на Донбасі породили небачений за своїм розмахом і потужністю волонтерський рух. Так у 2014 у Полтаві з'явилась одна з найчисленніших в Україні організацій Полтавський Батальйон Небайдужих.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Про якусь організацію ніхто не думав. Ми просто робили те, що вважали за потрібне, як і тисячі українців. Так склалося, що згуртувалося дуже багато людей, дуже багато полтавців, які стали волонтерами Полтавського Батальйону Небайдужих.

Юлія Хаврель, журналіст

- Спочатку штаб батальйону знаходився тут, у Свято-Успенському кафедральному Соборі. Він нагадував величезний склад. Саме сюди люди з усієї області привозили все необхідне для хлопців на фронті.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Сюди люди несли все. Я пам'ятаю, приїхав якогось вечора чоловік на велосипеді, сказав, що він атеїст, але подякую за те, що ви робите, і передав набір ключів для ремонту техніки. Це була тоді дуже важлива річ. Мене вражало, як бабусі, я розумію, що виділяючи зі своєї мізерної пенсії якісь ці гроші, несли, воду купували. Я вважаю, що це великий подвиг для такої людини – зробити свій внесок.

За словами волонтерів організації, її активна робота почалася в травні 2014, а вже до кінця липня на потреби армії вдалося зібрати 300 тисяч гривень. За 3 ж роки існування було зібрано близько 6 мільйонів гривень. Крім того, Батальйон отримував від благодійників чимало негрошової допомоги.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП 

- В соборі такий куток, там зараз стоїть така скриня для збору одягу благодійного, а тоді цей куток був постійно закладений продуктами. Ми не встигали його розчищати.

Організація Полтавський Батальйон Небайдужих» існує і зараз. Проте, за словами владики Федора, зараз займається більш соціальними питаннями: допомагають із закупівлею обладнання для дитячих лікарень, займаються реабілітацією тощо.

Стрічка новин