У Києві знімають фільм про останні роки боротьби вояків УПА на Галичині

Телеканал «Центральний» сьогодні побував на знімальному майданчику українського кіно. А саме, на зйомках тизеру до фільму «Долина». Він є початковим етапом створення повнометражного художнього фільму-психологічної драми про останні роки боротьби вояків УПА на Галичині. Наші журналісти зустрілися з головними героями, режисером та сценаристом. Чого чекати від нового українського кіно – далі у сюжеті. 

Володимир Тихий – відомий український кінорежисер. Його документальні повнометражні фільми – «Сильніше, ніж зброя», «Бранці», «Зелена кофта», «Брама» та «Євромайдан. Чорновий монтаж». Віднедавна він узявся за зйомку нового проекту.

Володимир Тихий, кінорежисер

- Це історія, можна сказати, реконструкція історії, тому що тут в основі – історія про реального героя, який був підступно завербований московітами. Але він так чи інакше їх обдурив та помстився їм.

Зйомка тизеру до фільму відбувається на території Печерської Лаври. Тут, за словами режисера, головний герой відіграє свої найважчі випробовування, які будуть показані в метафоричній формі. Головні сцени зніматимуть у підземеллі. Актор, який повстане перед глядачем у ролі борця зі сталінізмом, – Дмитро Ярошенко. За його плучима – не одна зіграна роль у театрі. У кіно він поставав, як знаменитий Василь Стус. Теперішня його роль, каже, спонукала зануритися в історичні документи, вивчати архіви, фото та старанно підтягувати вимову, притаманну його герою. Під час спілкування з нами розповів про долю свого екранного персонажа.

Дмитро Ярошенко, актор театру та кіно

- Він був за часів Другої світової війни у концтаборах Польщі та Німеччини. А потім, коли повернувся сюди, радянська влада тут також влаштувала для нього концтабір. Йому залишалося тільки боротися.

Сценарист фільму Віталій Загорулько, до якого сьогодні знімають цей тизер, ділиться: у сюжеті не буде впливових історичних постатей та масштабних батальних сцен. Каже: лише долі та переживання людей, які боролися з тодішньою владою. Сценарій до художнього фільму майже вже готовий. Він працював над ним близько року.

Віталій Загорулько, сценарист фільму «Долина»

- Я вважаю, що до будь-якої роботи, яку ти любиш, треба відноситися серйозно, тоді буде результат. Тому я вивчав архівні джерела, маю багато друзів-науковців, які цією темою цікавляться. Вони мені надавали матеріали, я сам працював у архівах. 

Після завершення роботи над тизером, каже Віталій Загорулько, його покажуть «Українському культурному фонду». А далі, вже сподівається, повнометражна картина чекатиме на свого глядача.

Стрічка новин