На Полтавщині пішохідні переходи на дорогах світяться вночі

На Полтавщині пішохідні переходи на дорогах світяться вночі

У Полтавській області вперше в Україні пішохідні переходи почали оснащувати невеликими ліхтариками, які приклеюються на асфальт. Це має значно скоротити кількість ДТП з пішоходами.

У центрі пристрою поміщено сонячну батарею, яка живить акумулятор. Вночі вони світяться і блимають, тим самим вказуючи водіям на пішохідний перехід, пише Аutonews.ua.

Дорожники Полтавщини монтують ліхтарі зараз головним чином на пішохідних переходах в селах (наприклад, біля шкіл і дитячих садів) і в тих місцях, де найчастіше відбуваються ДТП за участю пішоходів. Поліція стверджує, що завдяки цьому кількість ДТП з пішоходами знижується в 2 рази.

Наразі в Полтавській області ліхтарі отримали вже 70 пішохідних переходів. І на цьому місцева влада не планує зупинятися. Що стосується ціни, то обладнання для одного пішохідного переходу (6 ліхтарів) коштує 16 тисяч грн. Термін служби – 5 років.

Проект здійснюється коштом обласного бюджету, де є дорожній фонд. Вартість оновлення одного пішохідного переходу з нанесенням розмітки, встановленням дорожніх знаків і світлодіодного підсвічування становить близько 10 тисяч гривень. Окремі об’єднані територіальні громади просять облаштувати переходи у селах на умовах співфінансування.

Стрічка новин