Хотіла орендувати квартиру, а натрапила на шахраїв

Без грошей і без квартири. На сайтах оголошень – купа варіантів оренди житла на різний термін і на різну суму. Полтавка Катерина шукала помешкання, знайшла хороший варіант, домовилася та надіслала передплату. Але втратила кошти. Про схему, на яку натрапила дівчина, розповість Анна Ружін. 

Хотіла винайняти квартиру, а подарувала гроші шахраям. Показує переписку з орендодавцем та розповідає про події минулого місяця. 

Катерина, полтавка

- Вирішила зняти собі квартиру, і на сайті olx знайшла варіант, який мені сподобався. І це виявилися шахраї, які кинули мене на гроші. Сума невелика, але хочеться, щоб інші люди не «влипли», як я.

Написала заяву до поліції, але сумнівається, що злочинця знайдуть. Хоче, аби така ситуація не повторилася з іншими. 

Катерина, полтавка

- Я відчула, що щось не те відбувається, і з іншого номеру під виглядом іншої людини вирішила запитати про цю квартиру, а жінка відповіла мені розсилкою. Повідомлення було таке, як вона мені вперше надіслала. Відповіла, що квартира здається, і ви можете її подивитися.

За фото, яке надіслали Катерині, знаходимо в мережі інтернет-статтю «Тернополянка стала жертвою квартирних аферистів». 

Схема – та ж: знайшла оголошення через olx. Кинула передплату в 500 гривень. А щоб клієнт більше довіряв, то і надіслала фото з паспортом в руках. Після отримання грошей зникла і на зв'язок не виходила.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Не потрібно перераховувати кошти, варто перевірити тих людей, які надають ці послуги, на предмет наявності їх в базі даних, осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність. Вживати максимальних кроків, щоб завадити обвести себе навколо пальця.

Юрист же радить укладати договір і не перераховувати кошти наперед. А перед домовленістю перевірити такі факти. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Як давно був створений акаунт, як давно була залита вказана квартира. Чи здає людина ще квартири, чи ні. Можливо, через гугл перевірити номер телефону, якщо уже траплялася така ситуація, то вони уже є в базі, як шахраї. Також можна перевірити картинки, які викидаються як фото через google-картинки, і воно покаже, з якого сайту взято ці фото.

Стрічка новин