Надзвичайна ситуація на Дніпрі у Києві

Там зіштовхнулися два прогулянкові катери. Постраждалих, на щастя, не було. Адже ця ситуація – легенда. Насправді на воді проводили навчання з пошуково-рятувальних робіт. У них взяли участь 165 чоловік особового складу, рятувальних та медичних служб. Задіяли 35 одиниць рятувальної спецтехніки та навіть авіацію. Таким чином, відпрацьовували взаємодію всіх служб та вдосконалювали навички з організації роботи щодо порятунку потерпілих та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Як пройшла операція та чи справилися із завданням рятувальники – далі у сюжеті.

 Київ. Дніпровський район. Під час проходу по річці Дніпро судно «Еней» втратило керування через технічну несправність. У результаті зіткнулося з прогулянковим катером «Горовець». Обидва отримали пошкодження у вигляді пробоїн. Близько 50 людей потребують допомоги. Так починається навчальна операція з пошуково-рятувальних робіт для Головного управління ДСНС України, Головного управління Національної поліції міста Київ та працівників Центру екстреної медичної допомоги. Час на проведення операції – близько 15 хвилин. 

Рятувальники на спеціальних плавзасобах прибувають на місце аварії. Дістають потерпілих з води та направляють до берега. Допомога в ліквідації наслідків аварії надходить і з неба. Гелікоптер «Єврокопер 145» здійснює розвідку над водою і навіть бере участь в евакуації людей.

На березі в цей час організовують роботу штабу медичних підрозділів з надання допомоги потерпілим. Тут же проводять розподілення врятованих постраждалих.

Сергій Тихенко, заступник директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва

- Медичне сортування застосовується тоді, коли велика є кількість потерпілих і не вистачає часу на повномасштабне надання допомоги одночасно всім. Під час нього визначаються найтяжчі постраждалі. І, відповідно, їм в першу чергу надається допомога. Коли дістають потерпілого з води, на першому етапі визначають життєздатну функцію.

Поки дістають постраждалих з води та на березі проводять реанімаційні дії, у воді ліквідовують пожежу, яка, за легендою, починається на одному з суден. 

Після усіх рятувальних маніпуляцій та завершення навчальних дій перед журналістами та очевидцями виступили керівники служб та заступник голови КМДА. 

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА

- В місті працює понад 30 прогулянкових теплоходів. Ми маємо забезпечити безпеку киянам та гостям міста. Сам тому ми сьогодні відпрацьовували координацію та взаємодію.

Перевірка готовності та відпрацювання тактичного задуму навчань, за словами керівництва служб, пройшло на хорошому рівні. А задля більшої результативності планують проводити їх частіше.

Стрічка новин