Голову Опішнянської ОТГ тимчасово відсторонили від посади

Голова Опішнянської громади оскаржує в апеляційному суді своє відсторонення від посади. Нагадаємо, 2 серпня Октябрський райсуд Полтави відсторонив Миколу Різника від займаної посади до 23 вересня на час досудового розслідування. Його підозрюють в отриманні хабара в розмірі 12 тисяч гривень.

Так біля входу до Апеляційного суду мешканці Опішнянської ОТГ зустрічають військового прокурора. За їхніми словами, це організований «коридор ганьби» та мітинг на підтримку свого голови.

Наталя Білякова, мешканка Опішнянської ОТГ

- Ми прийшли підтримати нашого голову ОТГ Миколу Різника, тому що наше селище тільки стало процвітати при його керуванні, та стільки добрих справ робиться. Робочі місця молодь отримує, і благоустрій проводиться. Це так несправедливо, що його засудили. Він такого не міг зробити, ніхто з громади в це не повіре, і люди всі налаштовані тільки за Миколу Різника.

Засідання розпочалось о 9.00. Сьогодні розглядають апеляцію Миколи Різника про поновлення на посаді.

Григорій Фелоненко, адвокат

- Матеріали поданого клопотання не доводять і не підтверджують, що Микола Різник, перебуваючи на займаній посаді, зможе знищити чи підробити документи чи речі, які мають значення для досудового розслідування, впливати на свідків, які є його підлеглими. Не вказані навіть, про які речі, документи та свідків йде мова.

Микола Різник, підсудний

- Я підтримую апеляційну скаргу захисника. Хочу додати, що я не вимагав і не брав кошти, ті, що мені підкинули. Друге, я хотів би сказати, що в зв'язку з відстороненням, в нас зараз йде процес децентралізації, в нас є два тижні для того, щоб укрупнити нашу громаду. Не знаю, чи випадково, чи ні ця ситуація створилася, але якщо я буду відсторонений, то не матиму змоги завершити процес децентралізації у Зіньківському районі, що ставить під загрозу взагалі Опішнянської громади.

Прокурор, у свою чергу, просив відмовити в апеляційній скарзі захисника Миколи Різника.

Віктор Крамаренко, військовий прокурор

- Різник може негативно впливати на хід досудового розслідування шляхом знищення чи підроблення документів, має можливість незаконно впливати на свідків кримінального провадження, які, в тому числі, є його підлеглими, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Вислухавши всі сторони, колегія суддів постановила відмовити стороні захисту в апеляційній скарзі і відсторонити від посади Миколу Різника. Ухвала набуде чинності 21 серпня о 9 годині ранку.

Стрічка новин