Театр «Скіфський стан» на «Гелон-фесті»

У Котелевському районі на околиці села Більськ відгомонів третій обласний етнофестиваль «Гелон-фест». Однією з його родзинок став виступ реконструкторів скіфської доби із села Салтичія Чернігівського району Запорізької області.

Учасники театру «Скіфський стан» додали неабиякого колориту «Гелон - фесту». Актори в автентичних скіфських костюмах на початку урочистої церемонії запалили священний вогонь, демонструючи таким чином скіфський світ. Керівник театру Сергій Мелешко відтворював в дійстві бога війни Арея.

Сергій Мелешко, керівник театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Ми відтворюємо царських скіфів, тут вони жили. Приїздили сюди, на Більське городище. Але центр їх знаходився у Приазовських степах. Саме там, де ми зараз живемо, це наша історія.

За словами Сергія Мелешка, театр представляє найкращу в світі реконструкцію скіфських костюмів. Ось цей актор пошив сам, і поступово вдосконалює одяг.

Сергій Мелешко, керівник театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- На мені шикарний обладунок, класична розпашна скіфська куртка. Штани скіфські, чоботи класичні скіфські.

Однією з головних героїнь запорізького театру стала богиня скіфського пантеону, цариця скіфів Табіті. Образ верховної жриці втілювала Тетяна Дядькова.

Тетяна Дядькова, акторка театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Костюм – це скіфська реконструкція. Бляшки взяті з курганів, що розкопували, використовуємо натуральні тканини, бляшки. Це все було знайдено в курганах. Пояс – це символ землі, тут всі атрибути, вогонь, земля, всі символи. Це не просто одяг, обов’язково оберіг був, він захищав. Важкі часи були. І людина оберігала себе від злих духів і поклонялися чотирьом стихіям – вогонь, вода, повітря, земля.

Реконструктори колоритно представляли древній Геродотів Гелон, зокрема, царських скіфів, їх всесвітньо відомий звіриний стиль, золоті прикраси якого були знайдені під час розкопок в багатьох регіонах України.

Віталій Кушнір, актор театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Це копія меча Велика Білозерка Запорізької області, це чеканка на ріг з Дніпропетровського кургану. Це копія гайманового гребня, пластина з надряпаним вовком. Навіть кільце – це реконструкція з кургану Красноярського краю, а це гривня з вовчими головами.

Актори демонстрували на виставці-ярмарку авторські прикраси та посуд, виготовлені за скіфською аналогією. А мелодію степу відтворювали за допомогою степових барабанів.

Павло Кицько, актор театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Степ – це, в першу чергу, коні, і ви прослухали такий наростаючий тупіт коней, лава коли йде. В кожному народі є свої барабани, які характеризують культуру цього народу.

Реконструюючи скіфську епоху, актори зазначали, що таким чином вони хотіли донести дух, традиції тих далеких часів, представити події нашої славетної історії.

Стрічка новин