Театр «Скіфський стан» на «Гелон-фесті»

У Котелевському районі на околиці села Більськ відгомонів третій обласний етнофестиваль «Гелон-фест». Однією з його родзинок став виступ реконструкторів скіфської доби із села Салтичія Чернігівського району Запорізької області.

Учасники театру «Скіфський стан» додали неабиякого колориту «Гелон - фесту». Актори в автентичних скіфських костюмах на початку урочистої церемонії запалили священний вогонь, демонструючи таким чином скіфський світ. Керівник театру Сергій Мелешко відтворював в дійстві бога війни Арея.

Сергій Мелешко, керівник театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Ми відтворюємо царських скіфів, тут вони жили. Приїздили сюди, на Більське городище. Але центр їх знаходився у Приазовських степах. Саме там, де ми зараз живемо, це наша історія.

За словами Сергія Мелешка, театр представляє найкращу в світі реконструкцію скіфських костюмів. Ось цей актор пошив сам, і поступово вдосконалює одяг.

Сергій Мелешко, керівник театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- На мені шикарний обладунок, класична розпашна скіфська куртка. Штани скіфські, чоботи класичні скіфські.

Однією з головних героїнь запорізького театру стала богиня скіфського пантеону, цариця скіфів Табіті. Образ верховної жриці втілювала Тетяна Дядькова.

Тетяна Дядькова, акторка театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Костюм – це скіфська реконструкція. Бляшки взяті з курганів, що розкопували, використовуємо натуральні тканини, бляшки. Це все було знайдено в курганах. Пояс – це символ землі, тут всі атрибути, вогонь, земля, всі символи. Це не просто одяг, обов’язково оберіг був, він захищав. Важкі часи були. І людина оберігала себе від злих духів і поклонялися чотирьом стихіям – вогонь, вода, повітря, земля.

Реконструктори колоритно представляли древній Геродотів Гелон, зокрема, царських скіфів, їх всесвітньо відомий звіриний стиль, золоті прикраси якого були знайдені під час розкопок в багатьох регіонах України.

Віталій Кушнір, актор театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Це копія меча Велика Білозерка Запорізької області, це чеканка на ріг з Дніпропетровського кургану. Це копія гайманового гребня, пластина з надряпаним вовком. Навіть кільце – це реконструкція з кургану Красноярського краю, а це гривня з вовчими головами.

Актори демонстрували на виставці-ярмарку авторські прикраси та посуд, виготовлені за скіфською аналогією. А мелодію степу відтворювали за допомогою степових барабанів.

Павло Кицько, актор театру «Скіфський стан» (Запорізька область)

- Степ – це, в першу чергу, коні, і ви прослухали такий наростаючий тупіт коней, лава коли йде. В кожному народі є свої барабани, які характеризують культуру цього народу.

Реконструюючи скіфську епоху, актори зазначали, що таким чином вони хотіли донести дух, традиції тих далеких часів, представити події нашої славетної історії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію