На Полтавщині вправлялися у "Відвазі"

На Полтавщині вправлялися у "Відвазі"

З 5 по 15 серпня на вишкільному таборі "Відвага ім. Івана Гавдиди", що проходив на Полтавщині, зібралися активні патріоти та молоді громадські діячі. Щороку табір проходить на сході України. Основна мета — виховати свідомих українців, готових стати в авангард боротьби за національні інтереси. 

Унікальністю табору є акцент на формуванні в молоді рис характеру національної еліти — мудрості, шляхетності та відваги. Для цього табір поєднав в собі три основні напрямки розвитку особистості: фізичний, інтелектуальний та моральний. У зв'язку з напруженою програмою, учасникам доводилося виходити із зони комфорту, а це дозволяє людині віднайти в собі відважність, рішучість та витривалість. 

Завдяки такому елементу програми, як смуга перешкод, кожен мав змогу побороти страхи, такі як клаустрофобія, страх висоти та води. Учасники випробували себе у спортивному блоці, що складався із гри в регбі, боксу та вимаршу. Особливим елементом фізичного вишколу став саме вимарш (змаг з орієнтування). Мінімальна відстань, яку пройшли учасники — 60 км за 16 годин. Під час цієї мандрівки командам необхідно було самостійно скласти оптимальний маршрут, щоб дістатися контрольних точок, позначених на карті, при цьому — переправитись через річку та болото. Табір дав змогу учасникам стати сильнішими морально і фізично. 

“Перші дні “Відваги” я думала, що не зможу пройти табір до кінця. Але я зрозуміла, що табір щодня змінює мене. Ламає мою лінь та нерішучість. Я позбулася невпевненості у своїх силах. Зараз я розумію, що я здатна на більше, ніж здається на перший погляду.” — ділиться враженнями учасниця табору Дарина Панчишин.

Інтелектуальний блок був насичений гутірками  та тренінгами на історичну, політичну та ідеологічну тематику: історія націоналістичного руху, гібридна війна, правові аспекти організації громадських акцій та катехизис Українського Націоналіста. Таборовики також отримали знання і навички з мандрівництва та виживання в природі.

"Відвага здивувала мене цього року, оскільки я думав, що приїду на вишкіл, де буде багато спортивних елементів та військового вишколу. Натомість було поєднано фізичну підготовку та інтелектуальне насичення програми. Я дізнався  більше не тільки з сфери права, політика та історії, а й зрозумів, що багато в країні залежить від нас. Усі лекції були поєднані таким чином, щоб донести нам, як учасникам, необхідність нашої відповідальності перед країною. Бо молодь - це фундамент держави." - розповідає учасник табору Станіслав Луців.

Програма табору триває не лише вдень, а і вночі. Учасники навчалися обороняти табір та стежити за дисципліною. Елементами перевірки були нічні алярми, під час яких треба було захищати табір від нападів "диверсантів". Щоразу сценарій нападу змінювався, тож учасники мали організувати продуману та ефективну оборону.

Гостями табору стали громадські активісти: керівник штабу громадської організації "Вільні Люди" Іван Кішка, учасник трьох революцій, народний депутат України Олег Медуниця, лідер гурту "Широкий Лан" Святослав Бойко та кандидат юридичних наук, викладач Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка. Також "Відвагу" відвідали інструктори громадської організації "Захист Патріотів", які провели навчання з надання першої домедичної допомоги.

Щороку На «Відвагу» приїжджає молодь, щоб зміцнити свій дух та  силу волі, щоб стати сильнішими та поділитися своїми знаннями і досвідом. Саме в такому середовищі виховуються українці, готові до викликів сучасності, нестабільної політичної ситуації, і мають сміливість взяти на себе відповідальність за Україну.  

Організатори табору: Молодіжний Націоналістичний Конгрес за підтримки відділу Національно-патріотичного виховання Міністерства молоді і спорту України та Ліги Українців Канади. 

Стрічка новин