Шляхи вирішення збройного конфлікту на сході України

Чи закінчиться війна? Це – головна мета зустрічі Нормандської четвірки після 3-річної паузи.

Коли відбудеться та, що очікувати від неї Україні – це найгостріші питання. Політичні експерти обговорили їх та можливі варіанти розвитку подій. У столичному прес-центрі фахівці дискутували щодо можливого перемовного процесу між Україною, Німеччиною, Францією та Росією. Говорили про вирішення збройного конфлікту на сході України. А саме дискутували про фактори, які затримують та відтерміновують зустріч чотирьох глав держав.

Андрій Вігірінський, політичний експерт

- Якщо із зустрічі у Нормадському форматі Україна має можливість вийти з документом, який можна буде презентувати, як результат зустрічі для позитивного вирішення конфліктної ситуації на Донбасі, до цього формату можуть долучитися США. Якщо ні, то США долучатися не буде. Як наслідок, ми приходимо до розуміння того, що не знаємо, що буде на повістці дня під час зустрічі. Саме тому вона не відбувається станом на сьогодні. 

Володимир Воля, політичний експерт 

- Якщо буде йти мова про підготовку зустрічі, то поки що незмінною залишається позиція Росії щодо якихось рухів, щодо створення дорожньої карти, про що було обговорено по результатам саміту лідерів Нормандської четвірки 19-20 жовтня 2016 року. Ця дорожня карта повинна була бути напрацьована упродовж місяця, від сили півтора після саміту, проте поки що нічого не з'явилося, ніяких ознак.

Руслан Бортник, директор «Українського Інституту аналізу та менеджменту політики»

- Якщо якихось суттєвих рухів, саме у політичній частині урегулювання не відбудеться, то не відбудеться і до весни наступного року, то досягнення якогось миру в значній мірі знизиться.

Стрічка новин