Чи варто деталізувати процедуру отримання українських паспортів для росіян

Чи варто деталізувати процедуру отримання українських паспортів для росіян

Як повідомив юрист-міжнародник Олег Горбачов, тепер важливо розробити механізм, яким саме чином буде доводитися факт переслідувань.

Напередодні президент Володимир Зеленський підписав указ про спрощення процедури отримання громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які захищають нашу країну, і росіянами, які піддаються політичним переслідуванням.

“Ініціатива Володимира Зеленського є досить-таки хорошою відповіддю. Але з юридичної точки зору треба деталізувати цю процедуру – на Кабінет міністрів покладено зобов’язання розробити даний порядок – а потім внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект, по-перше, про надання політичного притулку, також оптимізувати процедуру того, яким чином буде підтверджуватися факт політичних переслідувань на території РФ. Це варто регламентувати, щоб ті особи, які де-факто піддавались таким репресіям, могли отримати громадянство за спрощеною процедурою”, – сказав Олег Горбачов.

На питання про те, чи існує зараз механізм надання громадянства України таким категоріям людей, експерт відповів: “У принципі, є розроблена процедура, при президенті України існує комісія з громадянства, але вона є більше рекомендаційним органом. Все одно кінцевий суб’єкт – президент”. На думку Олега Горбачова, доказом того, що людина була політично переслідуваною, можуть бути, наприклад, рішення судів російської юрисдикції про затримання чи про застосування інших запобіжних заходів.

Зазначимо, у квітні Росія спростила видачу російських паспортів жителям ОРДЛО. А 17 липня президент РФ розпорядився внести поправки до підписаного ним раніше указу і розширити географію дії спрощеної системи надання громадянства РФ не тільки на підконтрольних бойовикам територіях, а й на Луганській та Донецькій областях у цілому. У відповідь Володимир Зеленський запропонував надавати друге громадянство (України) етнічним українцям, які живуть за кордоном. Також глава держави доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які страждають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

Стрічка новин