На Полтавщині знайшли рідкісного птаха

На Полтавщині знайшли рідкісного птаха

Пернатого помітили місцеві мешканці поблизу села Строкачі, на Худоліївській ділянці Національного природного парку “Нижньосульський”, що в Семенівському районі.

Під час обстеження на ділянці між с. Худоліївка та озером Кругляк виявили близько 35 цих надзвичайно рідкісних птахів, що є унікальним явищем. Про це інформують Семенівські вісті.

"За всі роки спостережень на території НПП «Нижньосульський» лелеки чорні траплялись переважно у кінці серпня невеликими групами від 3 до 5 особин і не кожного року. Обстеження ділянок луків, на яких тримались лелеки чорні, показало, що вірогідно їхньою їжею тут є прямокрилі — саранові та коники, найбільш представлені у лучних біотопах на даний час".

Також поблизу урочища Козаче, на засоленій луці, науковцям трапився дорослий самець польового луня, який полював на дрібних тварин, можливо комах. Цей факт є цікавим, оскільки, по-перше, польовий лунь занесений до Червоної книги України, а по-друге, влітку на території НПП “Нижньосульський” трапляється надзвичайно рідко.

Стрічка новин