Скільки буде комітетів в новій Верховній Раді та хто їх очолить?

Сьогодні пройшло друге підготовче засідання нового парламенту. На ньому новообрані депутати на чолі з Дмитром Розумковим обговорили та затвердили проект Положення про Підготовчу депутатську робочу групу, яким передбачено регламент її  роботи. Також проголосували регламенти роботи двох підгруп Підготовчої депутатської групи, з яких перша працювала над питаннями, пов’язаними з роботою профільних парламентських комітетів, а саме – кількість комітетів, їх назви та персональний склад. Друга підгрупа опікувалася питаннями організації урочистого пленарного засідання, що відбудеться 29 серпня. Більш детально про це – у сюжеті.

Почалося засідання Підготовчої депутатської  групи об 11-00 у конференц-залі Верховної Ради. Під час нього новообрані депутати затвердили регламент роботи Підготовчої групи та проголосували за питання порядку денного. Загалом останні стосувалися підготовки та проведення урочистого засідання 29 серпня.

Дмитро Розумков, голова Підготовчої депутатської групи

- Друге питання пов'язане з нашими колегами. Це звернення програми USAID «РАДА». Вони запропонували, щоб ми розглянули на нашому засіданні питання щодо розповсюдження 29 серпня серед новообраних народних депутатів посібників «Діяльність народного депутата України у Верховній Раді України». Я пропоную звернутися до керівництва Апарату, аби там визначилися з цим питанням та надали відповідь на засіданні завтра.

Учасники засідання проголосували також за регламенти роботи підгруп Підготовчої депутатської групи. З яких: перша вирішить питання, пов'язані з роботою профільних парламентських комітетів парламенту IX скликання. Друга підгрупа займатиметься ходом урочистого пленарного засідання, а саме – складанням присяги новообраними народними депутатами, переліком запрошених на урочистості осіб, а також розміщенням парламентаріїв у сесійній залі. Після розподілу обов'язків дві підгрупи відправилися на закрите обговорення відповідних питань. В цей час Дмитро Розумков та Руслан Стефанчук в колуарах Верховної Ради провели прес-брифінг. Близько пів години відбувалося їх спілкування з пресою в режимі питання-відповідь. Так представник президента в Парламенті Руслан Стефанчук розповів про принцип формування Комітетів нової Ради. 

Руслан Стефанчук, представник президента у Парламенті 

- Для нас дуже важливо, що, окрім пропорційного списку, який прописаний у регламенті, ми враховуємо принцип професіоналізму. Я переконаний, що в кожній політичній силі є достатньо фахових людей, які могли би пропорційно представляти керівництво в Комітетах.

Після брифінгу, більше, ніж за дві години, до преси вийшли представники двох робочих підгруп. Розповіли про результати обговорення. 

Що ж до остаточного списку комітетів, то депутати пообіцяли представити його вже завтра на черговому засіданні. Ще одне питання, яке потребувало проведення додаткових консультацій, – розсадка політичних сил у залі засідань. 

Стрічка новин