Три тижні без газопостачання

Готують їжу в мікрохвильових печах або ж прямо у дворі будинку. Використовують і електроплити, але при цьому напруга на світло в багато разів стає більшою. І це те, з чим зіткнулися жителі будинку по провулку Спортивному, 1. Три тижні звернень, скарг та прохань, але реакції 0. Тим часом кількість будинків без газопостачання стає більшою. Що говорить влада та саме підприємство - далі в сюжеті. 

Показує аркуш-оголошення. У ньому йдеться, що газопостачання буде відсутнє 25.07 з восьмої ранку до сімнадцятої. Але його не повернули і досі. Хоча на календарі вже 14 серпня. 

Цього дня вчергове зібралися мешканці будинку. Розповідають, що вже три тижні готують їжу, у кого як виходить. На порятунок йде електроплитка або мікрохвильова. При цьому навантаження на світло – величезне. Дроти старі, тож одного дня може не витримати напруга і виникнути пожежа. 

Наталія Горюн, мешканка будинку по пров. Спортивний, 1

- Світло мигає, адже всі повмикали електроприлади. Дуже важко, адже навіть суп ми готуємо 3-4 години. Світло мигає 138 на 175. У мене бар'єр стоїть, але дуже велика проблема приготувати їжу. А як в мене родина з 6 чоловік, то поки прийду з роботи та приготую... А якраз всі вмикають.

Всі ці дні зверталися в різні інстанції, але марно. 

Наталія Горюн, мешканка будинку по пров. Спортивний, 1

- Зверталися в різні інстанції - в державну адміністрацію, «Полтавагаз», ЖЕО, приймальня Бойка, гаряча лінія м. Київ. Ви ж бачите, що й досі нам не дають газу. Мотивують тим, що ЖЕО не складає договір. Скільки ж можна? У нас 21 день немає газу!

Тим часом вимкнення будинків від газопостачання продовжується. Це Пушкіна, 112. Їх будинок теж відрізаний від блага цивілізації. І таких їх аж п'ять, що стоять в цьому районі. У будинку – багато малих дітей, яким потрібна гаряча їжа. Газопостачання вимкнули тут ще 10 серпня. Люди також зверталися до підприємства «Полтавагаз». 

Наталія Сафронова, мешканка будинку по вул. Пушкіна, 112

- Нам відповідали, що йдуть ремонтні роботи, але вони не йдуть. Ідіть та говоріть з начальником. Ми пішли до керівника, до Самсонова. Написали йому заяву, але він мені таке відповів - не будемо витрачати час, іде в міській раді якесь засідання, там буде вирішення по 5 будинках. Що там за засідання? Сесія міської ради. Та немає сесії міської ради. Не було сесії міської ради.

Останнє сесійне засідання було ще 5 серпня, а газопостачання вимкнули 10. 

У міській раді зарадити проблемі відсутності газу в оселях не можуть. Та й варіантів вирішення проблеми у них немає. Адже, за словами секретаря міської ради, «Полтавагаз» хоче перекласти утримання газових мереж на плечі споживача через укладення договору. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Реальних важелів, які б були в нас, їх немає. Законодавець кладе всі витрати або на споживача, або на того, хто надає послуги. На жаль, ця послуга не включена в газовий тариф. І, відповідно, питання зависло у повітрі.

У «Полтавагаз» мовчать, а на територію журналістів не пускають. Тож ми відправили інформаційний запит.

Тим часом адвокат радить, куди ще можна звернутися містянам. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Потрібно звертатися як до поліції з заявою про можливість службових злочинів. Я б рекомендував ще звернутися до Держпродспоживслужби, яка займається захистом прав споживачів, бо до їх повноважень належить зловживання зі сторони постачальників послуг.

А ще Антимонопольний комітет та позов до суду. І при цьому листування варто вести у письмові формі.

На даний момент, скільки ще чекати на повернення газопостачання у квартири, невідомо.

Стрічка новин