На Полтавщині виявили рекордно велике поле снодійного маку

Його площа становить 240 гектар. За оцінкою експертів, з такої кількості можна було виготовити 70 тонн макової соломи. За цінами «чорного ринку», її вартість складала б 7 млрд грн. Фермер же запевняє, вирощував його виключно для кондитерських потреб. Яка майбутня доля поля, знає Юлія Хаврель. 

Ось це поле площею майже 240 га, яке знаходиться поруч з селом Лазірки Оржицького району, навесні фермер місцевого підприємства засіяв маком. За документами товариства, зазначені рослини значилися, як олійний мак. Правоохоронці ж встановили, що насправді - це снодійний мак. До вмісту якого входять наркотично-активні алкалоїди опію: морфін і кодеїн.

Поліна Ларіна, старший інспектор відділу комунікації ГУ НП у Полт. обл

- На момент саме засіву маку в нього не було офіційних документів з відповідним дозволом, який би він мав би отримати в спеціальних органах.

Коли правоохоронці прибули для знищення наркотичної рослини, вони зіштовхнулися із місцевими жителями, пайовиками, які навідріз відмовились, аби мак спалювали. Їхнім головним проханням було дати можливість зібрати врожай, а решту тобто макову соломку вони віддали б правоохоронцям на знищення.

- У вас сьогодні одна ухвала, вам завтра буде вигідно буде інша ухвала. А ми живемо в селі тут, розумієте? Дорогенькі мої, ми тут всі полягаємо. Ви уявляєте? Зараз позбігаються усі села. В Україні ж сіють, ви ж знаєте. Тільки хто гроші дав.

- Наркотики сіють?

- Та які наркотики ?

- Це ж макова соломка.

- Де? Ви її їли ? Нам мак потрібен. Нам соломка ця не потрібна.

Місцевий фермер у свою чергу запевняє, в нього були всі дозволи і сировину планувалося збути у кондитерських цілях.

місцевий фермер

- Якщо соломка, то охороняйте будь ласка. Дайте день прибрати. Спаліть, солому оту, а мак хай іде. Воно вже виросло, вже готова продукція. Це ж не те, що тільки почали сіяти. Де ж вони були, як тільки починали сіяти? Як би без дозволу, то який би дурень сіяв? Ну це не розумно. Немає такого.

Протягом цвітіння маку на полі цілодобово чергувала охорона.

охоронець

- З самого початку ми тут на полі працюємо охоронцями. Охороняємо, щоб не залазили сюди ні наркомани та інші люди, щоб не вкрали звідси нічого.

У той же день поле не прибрали, проте за словами правоохоронців, його знищення - принципова позиція Національної поліції України.

Юрій Буковський, заступник керівника Департаменту Нацполіції України

- Діяння цього підприємства підпадають під статтю 310 Кримінального кодексу України. Такого прецеденту в нашій державі ще не було за всі роки її існування. Це найбільший і наймасштабніший незаконний посів в нашій державі за всі роки її існування. З незаконного обігу вилучено близько 350 мільйонів рослин, загальна вартість яких 7 млрд гривень за цінами «чорного ринку». 

Стрічка новин