Пішов у вічність відомий полтавський учений-історик

Сьогодні у Полтаві в останню путь провели відомого ученого-історика, педагога, краєзнавця, доктора педагогічних та кандидата історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Бориса Года. Прощання з викладачем Полтавського педагогічного університету відбулося в Свято - Успенському кафедральному соборі.

Борис Васильович Год народився 18 серпня 1960 року у місті Бобровиця Чернігівської області, закінчив історичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1983 року працював в Полтавському педагогічному на посадах асистента, старшого викладача, заступника декана, доцента, декана історичного факультету, проректора університету з науково-педагогічної роботи, завідувача кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії.

Науковець досліджував історію освіти та виховання у країнах Європи XIV - XVII століть, був заступником головного редактора наукового збірника «Історична пам'ять», членом редколегії 4 наукових фахових видань України.

Автор 6 монографій. Очолював авторський колектив і був автором окремих розділів фундаментальних видань: «Полтавщина: історичний нарис», «Вища педагогічна освіта і наука України: історія, сьогодення та перспективи розвитку. Полтавська область», «Полтавський державний педагогічний університет імені Короленка: історія і сучасність».

У журналах і збірниках наукових праць України опубліковано біля  250 його статей. 10 публікацій побачили світ у виданнях США, Італії, Єгипту та Росії.

Він захистив 4 кандидатські дисертації.

Попрощатися з Борисом Годом прийшли сотні людей - рідні, друзі, колеги по навчанню та роботі, вдячні студенти. Він був досить колоритною особистістю, викладачем з великої літери, якого, наприклад, студенти запам’ятають на все життя. Таким він і залишиться в спогадах - завжди веселим, енергійним, впевненим, допитливим та непосидючим Борисом Васильовичем.

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

- Символічно, що він став саме доктором педагогічних наук, тому що найбільша риса, яка вирізняла його і яку цінують і колеги, і вихованці, – це любов до студентів, учнів, до людей загалом. Він був завжди щирий, і з ним були щирі. Він завжди підтримає. Знайде той золотий ключик до душі кожного, він може вичитати, насварити, це завжди було з любов’ю і повагою до особистості. Таких завжди пам’ятають і запам’ятовують на все життя.

Людмила Бабенко, доктор історичних наук, зав. кафедрою історії України ПНПУ

- Факультет якось змалів з його відходом, тому що це була особистість особливої величини, і про нього можна пам’ятати різне – комусь він запам’ятався надто суворим, комусь – надто добрим. Але він був справжнім. І ця справжність була в його манері викладання, науковій дослідницькій манері, в його спадщині, в його учнях.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ  

- Збіднів світ, бо пішов з життя Борис Васильович – справжній науковець, талановитий історик, мудрий педагог, одержимий чоловік, який всі життєві перипетії здолав у цьому світі, сягнув таких висот. Він чесно, сумлінно і правильно пройшов земний шлях, і нехай йому буде світла і вічна пам’ять.

Борис Год помер у віці 58 років. Поховали його на Затуринському кладовищі.

Стрічка новин