Переробляти буровий шлам для будівництва доріг може стати реальністю для України

Полтавська філія державної компанії «Укргазвидобування» — ГПУ «Полтавагазвидобування» — відновило роботу Яблунівського вузла з переробки та утилізації відходів буріння. Як зазначають експерти, це дозволить не просто раціональніше використовувати надра, а й мінімізувати шкоду, завдану екології.

«Укргазвидобування» відновило роботу Яблунівського вузла з переробки та утилізації відходів буріння. Екологічна безпека — це пріоритет у роботі, зазначають у компанії. Тому активно працюють над втіленням проектів з мінімізації шкоди довкіллю. 

Андрій Фаворов, директор з інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз України» 

- Першими пріоритетом у нас стоять дії щодо забезпечення безпеки праці та екології. Це був доказ того, що ми серйозно ставимося до цих фактів і ми робимо все можливе для нас. А відкриття заводу — це доказ того, що ми серйозно ставимося до цих фактів і робимо все можливе.

Завод працюватиме у Сенчанській ОТГ. На його відкриття запросили і місцевих громадських активістів. Більшість відмічає, це гарна можливість як для збереження екології, так і максимально ефективного використання надр. 

Євген Палєнка, директор ГПУ «Полтавагазвидобування» 

- Ми хочемо, щоб ми всі працювали в гармонії з землею і з людьми, де ми працюємо. Ми, зі свого боку, будемо намагатися це робити. Вдячні вам і за критику на нашу адресу, і за допомогу, яку ви нам надаєте.

Переробка включатиме знешкодження шкідливих речовин. Знешкоджений шлам у подальшому можна буде використовувати для виробництва бетонних сумішей, шлакоблоків, бордюрних плит та компонентів дорожнього покриття, що неабияк актуально для Полтавського регіону, переконані фахівці. 

Азіза Болдуін, заступник Голови Правління з охорони праці, промислової безпеки та екології АТ «Укргазвидобування» 

- Справа в тому, що буріння нафтогазових свердловин — не найчистіша робота, на жаль, вплив негативний на навколишнє середовище є. Але за останні десятиліття в світі придумали дуже багато різних технологій по мінімізації цього негативного впливу. Цей завод — яскравий приклад того, як в світі ці питання вирішуються і як «Укргазвидобування» намагається їх впровадити в Україні.

Модернізували та доукомплектували завод спільно з міжнародною компанією M-I SWACO, що є дочірнім підприємством Schlumberger company. Більшість співробітників новоствореного заводу — місцеві жителі. Тенденцію надавати нові робочі місця українцям підхопили і міжнародні компанії, які працюють в Україні.

Євген Вішнікін, керівник M-I SWACO 

- Ми пишаємось, що сьогодні наш штат повністю складається з українського персоналу. Вони підготовлені і навчені згідно з міжнародних стандартів. Раді зазначити, що ми повертаємось до співробітництва з «Укргазвидобуванням» в сфері обробки буріння та інших сферах господарства.

Місцеві жителі переконались на власні очі: завод дозволить мінімізувати шкоду, завдану екології. Тому компанія вже планує відкрити подібні заводи в інших містах України.

Валентина Мурашко, жителька Сенчанської ОТГ 

- Я побачила, як буде перероблятися шлам, і з’явилася мрія, що його будуть знешкоджувати. Принаймні, те, що я побачила у цьому цеху, буде цьому сприяти.

Відновлення роботи Яблунівського вузла з переробки та утилізації відходів буріння

Стрічка новин