За борги уже вимикають і світлофори

Але при цьому життя пішоходів опиняється у небезпеці. Уже два тижні мешканці селища Розсошенці розраховують лише на власну спритність та увагу при переході вулиці. Адже сигнали світлофора не працюють. «Полтаваобленерго» вимкнуло їх начеб-то за борги. На чиєму вони балансі та як люди долають проїжджу частину – знає Анна Ружін.

Намагаються перебігти дорогу, оглядаючись по сторонах. Уже 2 тижні так змушені переходити дорогу мешканці с.Розсошенці. 

Сигналів світлофора немає, тож автівки зупиняються не всі і не одразу, щоб пропустити пішоходів. Особливо важко долати так проїжджу частину людям похилого віку, мамам з візочками та дітям. 

Анна Пархомова, жителька с. Розсошенці

- Кожного ранку я проходжу з дитиною і щовечора так. Із дитиною 2 років. Ви бачите, що транспорт не реагує. Потрібно пів дороги бігти, а пів – іти. Виглядати, а вони сигналять. Це жахіття.

Не реагують і на поодиночних пішоходів, тож люди змушені збиратися групками, щоб перейти дорогу.

У патрульній поліції повідомили, що це – не їх відповідальність.

Катерина Григоренко, прес-офіцер управління патрульної поліції у Полтавській області

- Полтавськими патрульними були направлені відповідіні приписи та вимоги до власників вулично-шляхової мережі щодо усунення цієї несправності. Але як нам повідомили, дані світлофорні об'єкти не працюють через вимкнення комунальними службами через борги. Коли їм будуть повернути борги, тоді і світлофорні об'єкти запрацюють.

Дана територія територіально належить до Щербанівської ОТГ. Там повідомили, що дійсно світлофорні об'єкти вимкнули через борги райавтодору. У Службі автомобільних доріг в Полтавській області інформацію підтвердили. 

Юлія Іващенко, прес-секретар Служби автомобільних доріг в Полтавській області

- Світлофори в селі Розсошенці, які знаходяться на автомобільній дорозі М-22 Полтава-Олександрія, дійсно за борги. Борг перед «Обленерго» має сплатити філія «Копилянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Полтавський облавтодор».

Сергій Іващенко – депутат Щербанівської ОТГ. Представники їх громади вкрай занепокоєні тим, що перехід людей через дорогу – небезпечний. 

Сергій Іващенко, депутат Щербанівської ОТГ 

- Ми повинні прийняти всі міри для того, щоб в найкоротші терміни було ввімкнені світлофори і вони продовжували працювати, щоб запечували безпеку руху. По-іншому ніяк не можна на це дивитися.

За його словами, світлофори вимкнені по всьому селищу Розсошенці.

Сергій Іващенко, депутат Щербанівської ОТГ 

- Я не розумію цієї позиції - чому село Розсошенці вимкнули світлофори? Село - це що? Тут люди не живуть?! Чи люди не такі, як в місті Полтаві. Якщо управління Облавтодору не платить за електроенергію, то їх проблеми. Значить, хай керівник бере й звільняється з своєї посади, якщо він не може цього зробити.

Юлія Іващенко, прес-секретар Служби автомобільних доріг в Полтавській області

- Служба автомобільних доріг у Полтавській області, оскільки ми є балансоутримувачами даних світлофорів, то подано договори до «Полтаваобленерго» із пропозицією про підключення альтернативної лінії для того, щоб світлофорні об'єкти не залежали від когось. Ми будемо особисто сплачувати за їх роботу. Зараз цей договір лежить на погодженні у «Полтаваобленерго» та, в свою чергу, ми направили прохання пришвидшити підписання даних документів, але на сьогодні, мабуть, вони ще не підписані.

Тим часом люди бігають перед колесами автівок, адже регламенту по часу, коли можна переходити дорогу, немає. Так само і невідомо, коли ж увімкнуть світлофори.

Стрічка новин