Розподіл портфелів у Верховній Раді

Як політсили будуть співпрацювати у новому скликанні? У Києві політичні експерти робили свої прогнози. Більше про це дивіться у наступному сюжеті.

Тема, з якої почали прес-конференцію політологи, – яким буде наступний парламент. Вони спрогнозували декілька варіантів, зокрема, і варіант, що Україна матиме двох-трьохпартійний Парламент. Експерт з політики Андрій Кучер пояснив це тим, що ідеологічно в новому скликанні можна об'єднати більшість партій.

Андрій Кучер, політолог

- Умовно кажучи, як у Штатах та Британії керуючими є 2-3 партії, які просто ототожнюють з настроєм населення. Адже можна ідеологічно об'єднати наші партії. Навіть безпосередньо робота самого парламенту могла б таким чином прискоритися у плані прийняття  важливих рішень для країни.

Пан Андрій наголосив на тому, що це тільки його припущення, окрім такого розвитку подій, є інші варіанти, як буде працювати Верховна Рада у новому складі. Його колега Данил Богатирьов продовжив дискусію на тему «З ким може та чи буде Слуга Народу об'єднуватися в коаліцію?». Він зробив висновки, що це не є потребою для політсили, яка має більшість, але наголосив, що є моменти в яких це було б доречно.

Данил Богатирьов, політолог

- Заява Руслана Стефанчука про те, що вони збираються змінювати Конституцію через певний час, звичайно, не було заявлено, які саме зміни внесуть, але я прогнозую, що це буде пов'язано з Мінськими домовленостями. А саме – про надання особливого статусу Донбасу. Але для того, щоб внести відповідні зміни до Конституції, треба буде зібрати 300 голосів, і не раз.

Не обійшли у своєму обговоренні експерти і теми, що стосується розподілу Комітетів, яких, до слова, нещодавно поменшало. Нагадаємо, минулого тижня на підготовчому засіданні кількість Комітетів Верховної Ради скоротили з 27 до 22.

Данил Богатирьов, політолог

- Стосовно портфелів та місць у Комітетах. Я думаю, Слуга Народу або залишить всі комітети за собою, або найменш значимі віддасть у керівництво іншим політсилам. Вже відомо, що ті комітети, які потрібно віддавати опозиції, будуть за Слугою Народу.

Стрічка новин