Цьогоріч планують завершити ремонт дороги

Мова – про ділянку М-03 Київ-Харків-Довжанський, що у межах міста Полтави. Не один рік чекали оновлень асфальтового покриття, але лише торік місто та область дійшли згоди, що ремонт мають робити спільно. Чи є кошти та як проходить ремонт – далі у сюжеті.

Без ям і з новеньким покриттям. Такий вигляд має асфальтове покриття біля так званої «Шашлички». 

Дорога Київ — Харків у межах Полтави останні 5 років була в аварійному стані. Її капітально не ремонтували багато років. Глибокі вибоїни створювали аварійну ситуацію на дорозі і нівечили підвіску автомобілям. А водії постійно скаржилися, що їх автівки – часті гості СТО. 

Тривалий час місто не могло визначитися, хто саме буде ремонтувати трасу. Зрештою оновлена міська влада визнала, що ця ділянка траси знаходиться на міському балансі та погодилася поділити витрати з областю.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми розуміємо, що ця дорога з'єднає дві столиці. Місто готове і буде, як домовлялися працювати в руслі того, щоб ми цього року по максимуму зробили. Перший транш, який був закладений в бюджеті, виконаний. Ми на цьому тижні його заплатили.

Кошти мали виділяти на умовах співфінансування 50/50. Ремонтні роботи розпочали, частину відрізку дороги уже оновили. 

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА

- Фактично, роботи у зв'язку з погодніми умовами розпочалися уже в цьому році. У квітні-травні цього року. На цей період виконано 700 та ще плюс 700. 1,5 кілометра відремонтовано капітально.

Область вже виділила свої 70 млн грн. І у 2019 році більше коштів з обласного бюджету не буде. Місто в жовтні 2018 року обіцяло спочатку виділити 25 млн грн, потім з’явилося рішення про 10 млн грн. 

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА

- Попередня вартість була близько 140 млн, якщо я не помиляюся. І 70 млн - свою частину область уже виділила. І за ці гроші проводимо роботи. Чекаємо відповідних домовленостей з містом. Воно уже перерахувало нам 10 млн. гривень, і далі має бути транш, щоб продовжувати роботи.

У міській раді обіцяють, що кошти на відновлення будуть і надалі, адже розуміють важливість ремонту даної ділянки. Роботи припиняти не планують. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я думаю, що ми знайдемо кошти і будемо робити все можливе, щоб цьогоріч завершити роботи.

Загальна протяжність дороги – майже 4 кілометри. Наразі роботи тривають поблизу так званої «Шашлчики». Тут половина дороги перекрита і водії тимчасово їздять по уже оновленій ділянці. Тим часом 13 червня цього року відкрили уже відремонтовану ділянку дороги М-03 Київ-Харків від перехресть із вулицями Європейська і Серьогіна. А  також пустили рух транспорту по новозбудованій смузі. А 27 червня відкрили новозбудовану смугу дороги Київ-Харків-Довжанський від межі міста Полтава по Харківському шосе до перехрестя із вулицею Кагамлика. 

Стрічка новин