Невдоволені сусідством

З 12-го серпня, Державна архітектурна-будівельна інспекція почне позапланову перевірку аквапарку у селі Супрунівка Полтавського району. Про це розповів інспектор будівельного нагляду Валентин Діденко. Нагадаємо, вчора дев’ятого серпня на сесії Супрунівської сільради місцеві жителі вимагали надати дозвільні документи на розбудову аквапарку. За словами жительки Супрунівки, Лариси Литовченко, вода із басейну аквапарку стікає на її огород та подвір’я. Подробиці дивіться далі у сюжеті.

Це будинок Лариси Литовченко у Супрунівці. Поруч з її житлом - аквапарк. 

Лариса Литовченко, жителька села Супрунівка

- Це паркан аквапарку «Ріо» знаходиться від мого будинку у трьох метрах. Півтора роки тому власники викупили дві земельні ділянки поруч зі мною. 

А це огород за будинком Лариси Литовченко.  

Лариса Литовченко, жителька села Супрунівка

- Від паркану тече вода з аквапарку «Ріо» прямо в мій огород вода з хлором, бо там знаходиться дитячий великий басейн і вона тече до мене в город.

Марія Сидоренко, жителька села Супрунівка

- На минулому тижні був дощ й у мене був повен двір води. По тій причині що територія аквапарку забетонували початок своєї території від вулиці Київське шосе – вони звідти на півметра підняли все це, а потім поступовий нахил зробили на вулицю Вишневу напроти мого двору.

Представник аквапарку Руслан Кісєльов каже: вода з території  парку не стікає у сусідські двори. 

Руслан Кісєльов, представник аквапарку

- Тому, що тут зроблений внутрішній водосток й всі нахили зроблені всередину й збирається у водосток й водозбірні яви згідно проектної документації й виконаної роботи. Вода з басейну взагалі нікуди не може стікати, тому що у басейні випаровується вода й навпаки вона туди додається й дітись їй нікуди»  00.25 0164  00.23 «Те що ми полили туї й потрапило до сусідки – це я згоден на всі 100 відсотків, будемо вирішувати це питання.

Жителька Супрунівки  Марія Сидоренко каже: щодо роботи аквапарку жителі вулиці Вишнева вперше звернулася до сільради у серпні минулого року.

Марія Сидоренко, жителька села Супрунівка

- Ми звернулися до голови сільської ради на якій підставі, вони будують аквапарк у густо населеному районі. Потім ми звернулися у державну архітектурну будівельну інспекцію. Нам сказали що всі ці питання у зв’язку з децентралізацією, можуть вирішити лише голова сільради та депутати. Ми неодноразово зверталися на сесію, на виконком, цілий рік ми ходимо по всім інстанціям, а результату  ніякого.

Це відео зняте дев’ятого серпня. На ньому сесія Супрунівської сільради.  На якій  сільський голова розповів, що сільрада не надавала дозволи на розбудову аквапарку. 

Володимир Богатир, голова Супрунівської сільради 

- Передісторія цієї споруди й цього аквапарку: в свій час, будинок, який є як розважальний центр, власник цієї будівлі її продав хазяїну, який сьогодні є – це Рачковський. І після цього земельні ділянки, які є там поруч вони викупили поруч інші сусідські ділянки і відповідно на цій території вони збудували аквапарк.

Нині земля території аквапарку за цільовим призначенням відведена під забудову, а не комерційну діяльність. Про це на сесії розповіла землевпорядник Зоя Жеріхіна.

Зоя Жеріхіна, землевпорядник Супрунівської сільради 

- Зараз значить подали документ на зміну цільового призначення – на комерцію.

Сільський голова Володимир Богатир каже: щоб розібратися чи є порушення у  розбудові аквапарку, у квітні цього року сільрада звернулася  до Державної архітектурно-будівельної інспекції. 

Володимир Богатир, голова Супрунівської сільради 

- Вони пишуть що під час перевірки, коли вони приїхали за вказаною адресою, на місці не було Рачковського. Інспекція, яка виїжджає на місце перевірки за нашим запитом, пише що  власника на місці не було, ми повинні посприяти щоб він був на місці. Вибачте, але це просто чистої води відписка.

Валентин Діденко, головний інспектор будівельного нагляду ДАБІ 

- Ми не відгороджуємось ні від кого, не кажемо «нехай сільська рада», ми все буде вирішувати, але в межах чинного законодавства. Тому ми завжди залучаємо й сільську раду та поліцію, якщо у нас виникають такі випадки, коли хтось ухиляється чи виявлено факт самочинного будівництва, де ми не можемо встановити особу хто будував.

Інспектор буднагляду Валентин Діденко каже: будівлі аквапарку є не зареєстровані. 

Валентин Діденко, головний інспектор будівельного нагляду ДАБІ 

- На сьогодні у реєстрі документів що дають право на виконання будівельних робіт й прийняття об’єктів у експлуатацію, не зареєстровано такого об’єкту, як готель чи аквапарк. Тобто, це є самочинне будівництво.

 Представники аквапарку розповіли що нині його власник Дмитро Рачковський у відрядженні в Києві.  Щоб дізнатися чому аквапарк не внесли до єдиного реєстру дозвільних документів на будівництво, ми подзвонили до Рачковського, його телефон не відповідав. Інспектор будівельного нагляду Валентин Діденко розповів: з 12-го серпня Державна  архітектурно-будівельна інспекція почне позапланову перевірку аквапарку.  

Стрічка новин