9 серпня православна церква вшановує великомученика і цілителя Пантелеймона

9 серпня православна церква вшановує великомученика і цілителя Пантелеймона

Вважалося, що ті, хто був народжений на Пантелеймона, володіють даром цілительства і можуть керувати лікарськими травами.

Пише УНІАН

В цей день у всіх храмах вшановують святого, молячись про одужання найтяжчих хворих. 

Історія Дня Пантелеймона 

Точна дата народження святого Пантелеймона не збереглася. За деякими даними, він народився і жив у третьому столітті на території Нікодимії, а батьком його був багатий язичник. Пантелеймон спочатку скептично поставився до віри в Христа, однак пізніше він став свідком чудесного зцілення: він намагався зцілити маленького хлопчика, якого вкусила змія. Звернувшись до Бога, хлопчик чудесним чином зцілився. Після цього випадку Пантелеймон вирішив присвятити своє життя служінню Христу і людям. Православна церква вшановує святого Пантелеймона як цілителя і покровителя воїнів. До нього звертаються тоді, коли навіть офіційна медицина опускає руки. Вважається, що якщо людина щиро і від усієї душі молиться святому цілителю Пантелеймону, то навіть самі страшні і важкі хвороби відступають. 

Свято Пантелеймона-цілителя: що не можна робити 

У народі вважається, що у цей день не прийнято працювати в полі - може блискавкою спалити або врожай, або навіть самого "порушника". Навіть друга назва свята - "Палій". При цьому і лінуватися у цей день не прийнято: свою роботу слід виконувати з особливою ретельністю. Крім того, не можна байдуже проходити повз чужої біди: святий Пантелеймон допомагав всякому - і жебракові в бідному районі, і злочинцю в тюрмі. Вважається, якщо у цього дня з байдужістю поставитися до чужого горя - святий покарає. 

Свято Пантелеймона-цілителя: що можна робити 

У цей день прийнято святити перші колосся – а потім цілий рік зберігати їх в будинку. Якщо людина хворіє, то колосся прикладалися до хворого місця. Також в старовину саме на Пантелеймона починали збір лікувальних трав. Через те, що раніше саме до цього свята встигала капуста, то на Пантелеймона було прийнято зрізати перший качан і пекти пироги з капустою. Ними потім частували всіх – і домашніх, і гостей, і жебраків. 

Народні прикмети на Пантелеймона 

- Вважалося, що ті, хто був народжений на Пантелеймона, володіють даром цілительства і можуть керувати лікарськими травами

- Мурахи закладають входи в мурашники - скоро буде дощ 

- Сильно скрекочуть і стрибають коники - погода буде ясною і сухою. 

Мощі святого Пантелеймона 

Про життя і страждання святого Пантелеймона написали оповідання його учні, які бачили страту і чули голос з Неба. Святі мощі великого цілителя і мученика Пантелеймона розійшлися по всім православним світом, а його голова перебуває на Афоні, в монастирі Святого мученика Пантелеймона. У 2017 році мощі Святого великомученика Пантелеймона-цілителя побували у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси.

Стрічка новин