Боротьба за землю довжиною в два роки

Жителька села Петро-Давидівка, що в Диканському районі на Полтавщині, хоче отримати ділянку під сільське господарство. Численні звернення, суди, але результатів немає. 

Антоніна Мирінець проживає у Диканському районі у селі Петро-Давидівка. 2 року тому жінка хотіла отримати ділянку землі, щоб використовувати в сільськогосподарських цілях. Звернулась до сільської ради, там її відправили в обласний Держгеокадастр. 

Написала заяву, здала документи, але отримала відмову. Спочатку жінці відповіли, що земельна ділянка законсервована для атовців, а вільної землі немає.

Ось ця ділянка, яку хоче отримати пані Антоніна, 2 га в полі, що знаходяться поблизу села Петро-Давидівка. 

Наступна причина відмови - земля екологічно забруднена. Хоча, розповідає Антоніна, поле самовільно розоране. Зверталася і до суду, але результатів немає. 

Антоніна Мирінець, жителька с. Петро-Давидівка

- Воно в 2007 році було зарезервоване та законсервоване, і на ньому не можна було роздавати землю. Але в судовому рішенні ще за 2018 рік сказано, що поле розміром 37 га самоправно розоране. А саме, жителями села Петро-Давидівка. Так само підтвердив і Харківський суд.

«Гаряча» урядова лінія, суди, Держгеокадастр - неодноразові звернення протягом 2 років.

Антоніна Мирінець, жителька с. Петро-Давидівка 

- І теж завжди приходить відмова. Останнім часом прийшов лист від Держгеокадастру, що дане поле наскільки забруднене, що на ньому навіть перебувати неможливо. Так як же можливо іншим громадянам тут сіяти, обробляти цю землю? Виходить, що для мене воно «заразне», а для них ні? Чому так буває?

За коментарем ми звернулися до адвоката.

Тарас Захаров, адвокат 

- Якщо людина ще раз звернеться до Держгеокадастру, і їй повторно відмовлять видати, уже з врахуванням всіх висновків, які були описані в рішенні суду, то тоді ще раз варто звертатися до суду і прохати, щоб суд зобов'язав Держгеокадастр саме надати дозвіл.

У Держгеокадастрі підтвердили, що звернення від Антоніни Мирінець було. 

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Ми їй написали, що є певний механізм видачі таких ділянок. Перед видачею ми їх публікуємо на сайті. Проте вона не погодилася і звернулася до суду. Суд визначив, що ми маємо надати їй відповідь відразу. Ми переглянули, і за результатами розгляду було встановлено, що дана земельна ділянка за розпорядженням РДА була законсервована, як деградовані землі, що підлягають залуженню. Використовувати їх для с/г призначення заборонено.

Тож, жінці мають видати або дозвіл, або відмову. 

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Зараз триває перевірка по даній земельній ділянці, оскільки деякі місцеві громадяни самостійно розорали частину ділянки та використовують для власних потреб. За це передбачена адміністративна відповідальність. Сплата збитку і штрафу.

Вадим Чувпило зазначає, що жінка має право на землю. Їй варто ще раз звернутися до землеупорядника сільської ради, і їй можуть виділити ділянку, але не цю, а іншу. 

Стрічка новин