Племінну пасіку відкрили у Кобеляцькому районі

Племінну пасіку відкрили у Кобеляцькому районі

На Полтавщині 4 племінних господарства з розведення української степової породи бджіл.

У 2018 році на виконання заходів обласної Програми на розвиток галузі бджільництва Кобеляцького району з обласного бюджету відшкодовано 124,4 тисячі гривень. З них:

- на підтримку пасічників-початківців – 4,4 тисячі гривень одному особистому селянському господарству (за придбану медогонку);

- на закупівлю племінного матеріалу – 6 особистим господарствам на суму 120 тисяч гривень (за придбання 90 бджолосімей та 160 бджоломаток);

Цього року районний відділ АПК замовив субвенцію на підтримку бджолярів у розмірі 100 тисяч гривень. Крім того, у Кобеляках створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Медовий край», придбали для нього приміщення і планують встановити лінію з переробки та фасування меду.

Цікавим був візит на племінну пасіку Ігора Пелюхні, яка отримала відповідний статус цього року. На території пасіки розміщені 80 бджолиних сімей та нуклеусний парк на 100 маткових місць.

Тепер в області 4 племінних господарства з розведення української степової породи бджіл.

Також делегація відвідала фермерські господарства «Володар С» та «Фортуна». Їх очолює подружжя Скрильників – Владислав та Катерина, які обрали непросту нішу для агробізнесу – займаються молочним скотарством. У двох господарствах тримають 37 голів дійного стада та 18 нетелів. За минулий рік реалізували 88850 кг молока.

Родина активно користується державними та обласною програмами підтримки АПК.

Наприклад, через Фонд підтримки фермерства отримали безвідсоткові кредити. У межах обласної програми придбали трактор, подали документи на відшкодування вартості насіння та отримання дотації на гектар.

До слова, тільки 2 % фермерських господарств Полтавщини від загальної кількості займаються тваринництвом.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації

Стрічка новин