Газові сценарії

Що буде з тарифами в Україні, якщо Росія припинить транзит свого газу через українську газо-транспортну систему?

Таку тему сьогодні в Києві обговорили експерти з питань енергетики та політики. В інформаційному агентстві «Голос» спеціалісти провели дискусію щодо можливих газових сценаріїв для України з боку Росії та Європи. Так, зі слів експертів, щороку транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України. А чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи. Про ймовірність цього свідчить будівництво газопроводів в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік», наголосив спеціаліст у сфері енергетики.

Валентин Землянський, експерт з питань енергетики 

- Варіантів у нас небагато, перший - сторони зустрічаються та знаходять компроміс. Це, скоріше всього, річний контракт, або його продовження, або його відновлення. Але не довготривалого, бо Росія не піде на урегулювання довготривалого контракту. Або ж те, на що в мене немає відповідей, що стосується позиції української сторони щодо мирного врегулювання Стокгольмського спору. Він незрозумілий поки. Питання поставок. Про що говорив Міллер з Медведчуком та Бойко. Вони неодноразово підтвердили те, що питання з транзитом напряму залежать від відновлення постачання російського газу до України.

Всеволод Степанюк, експерт з економічних та політичних питань 

- Варіанти різні, але, я думаю, сторони домовляться, тому що вони зацікавлені в продовженні транзиту. Питання, в яких об'ємах та на яких умовах. До зими, я думаю, ми подивимося. Все-таки при наявності транзиту зиму Україна пройде нормально, а без – це вже буде велике питання.

Стрічка новин