Полтавська вчителька стала номінанткою премії «Global Teacher Prize Ukraine»

Одна з найпрогресивніших серед освітян або що таке «Оскар» для вчителів? Викладачка української мови та літератури Полтавської гімназії №17 стала номінанткою Всеукраїнської щорічної премії для педагогів-новаторів «Global Teacher Prize».

Премія «Global Teacher Prize» - світова премія для непересічних педагогів, справжніх «агентів змін», яку представники громадської спілки «Освіторія» на теренах України проводять втретє. Викладача висувають на номінацію батьки, колеги чи учні - таємно. 

Олена Промська, викладачка Полтавської гімназії № 17

- Хто номінував особисто мене, мені не відомо. Але я вдячна цій людини, тому що, справді, професія вчителя надзвичайно важлива, а ця премія покликана підняти престиж цієї професії.

Конкурс проводять у три етапи. Планують обрати 150 кращих вчителів, опрацювати їхні анкети, вивести середній арифметичний бал. З них -  обрати десятку педагогів, яких запросять на заключні командні змагання у Харкові. Церемонія ж нагородження відбудеться в жовтні в Києві, у Національній опері України. Переможець отримає 250 тисяч гривень та поїздку на освітній форум в Дубаї.

Олена Северенчук, організаторка премії «Global Teacher Prize Ukraine»

- Яких вчителів ми шукаємо? Єдиного портрету немає. Ми зупинились на тому, що найбільша сила вчителів у тому, що всі вони різні. Тому ми шукаємо вчителів, які мріють, які надихають і які змінюють. Які щось роблять, а не просто мріють.

Олена Промська викладач, який постійно прагне розвиватись, розповідають колеги. Вона стала ініціаторкою проведення у Полтаві всеукраїнської  конференції EdCamp, де вчителі з усієї країни могли поспілкуватись та обмінятись досвідом. Нещодавно повернулась із міжнародного форуму, де обговорювали засади демократичної освіти. В школі вона - керівник творчої групи, яка постійно знайомить колег з новинками у педагогіці. 

Олена Голтвяниця, директорка Полтавської гімназії №17

- Олена Іванівна, вона крім того, що сама активно бере участь у різних таких методичних заходах, які проводяться не тільки в Полтаві, а і в Україні вона ще і своїх колег своїм прикладом спонукає до такої ж активної позиції.

Із своїм класом вчителька у вільний час  подорожує, залучає учнів до позакласних занять, разом дивляться фільми. Працює над стосунками у колективі - багато спілкуються, запрошують психолога, батьків.

Олена Промська, викладачка Полтавської гімназії №17

- Я зрозуміла, що демократична освіта – це, мабуть, наше майбутнє. Оскільки діти зовсім інші. Наші методи повинні точно змінюватись. І найголовніше – те, що ми маємо дослухуватись до дітей, давати їм можливість рефлексувати, приймати певні рішення. Батьки повинні виховувати себе. Оскільки діти потім вчаться в них.

Олена Промська у професії - 22 роки. Говорить, аби запобігти емоційному «вигоранню», шукає розраду у спілкуванні з родиною, книгах та музиці. Проте у своєму вірному виборі професії не сумнівається. І не бачить себе поза шкільних стін.

Сергій Глоба, колишній учень Олени Промської

- Вона могла зацікавити оцим своїм вогником, любов’ю до професії. Ми всі набагато краще знали саме українську мову, тому що нам цікаво було йти саме на цей урок, саме до цього вчителя.

Стрічка новин