На Полтавщині оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

Від 6 до 9 серпня на Полтавщині – найвищий, п'ятий рівень пожежної небезпеки. Про це повідомив речник рятувальників області Віталій Шкаревський. За його словами, у такий період найчастіше пожежі виникають у хвойних лісах. 

Це відео зняте у травні минулого року. На ньому – пожежа у лісі біля села Усівка Пирятинського району. Тоді був найвищий рівень пожежної небезпеки, каже речник рятувальників області Віталій Шкаревський. Про аналогічну небезпеку рятувальники попередили й сьогодні. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації ГУ ДСНС у Полтавській області

- Протягом шостого-восьмого серпня на території Полтавської області буде спостерігатися надзвичайний рівень пожежної небезпеки – 5 клас. Це найвищий рівень, який може бути.

Синоптик Тетяна Шклярук каже: із шостого серпня на Полтавщині почне підвищуватись денна температура повітря.

Тетяна Шклярук, синоптик 

- Сьогодні температура по Полтавській області ще помірно тепла, в межах 23-25 градусів вдень. Із завтра температура підвищиться на 3-5 градусів. Й очікуємо максимальну температуру у межах 28-ми градусів. А на восьме серпня ще температура підвищиться й буде близько 30 градусів тепла вдень.

За словами Тетяни Шклярук, у зоні ризику - західна частина Полтавщини.  

Тетяна Шклярук, синоптик 

- Це і Семенівський, й Лубенський, Пирятинський район, Гребінка – вся західна частина області. На півдні дощі випали у неділю, а там не було зовсім.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації ГУ ДСНС у Полтавській області

- При найвищому класі пожежної небезпеки забороняється взагалі розводити багаття у лісових масивах, заїжджати на автотранспорті у ліси (особливо це приділяється увага хвойним масивам). Обов'язково забороняється спалювання сухої трави.

Нагадаємо, розмір штрафу за порушення пожежної безпеки у лісі - від 85-ти до 255-ти гривень. Штраф за пошкодження лісу через необережне поводження з вогнем - від 255-ти до 850-ти гривень. Про це розповіла речниця обласного управління лісового господарства Лілія Гнатенко. 

Стрічка новин