«Розширюючи права та можливості батьків: сприяємо грудному вигодовуванню!»

Таке гасло цьогорічного Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування. Проходить він з 1 по 7 серпня. На думку фахівців, гендерна рівність в питаннях соціального захисту батьків сприяє створенню умов для грудного вигодовування. Тож мета заходу – рекомендувати впроваджувати зміни в правилах внутрішнього трудового розпорядку, захищати інтереси батьків на робочому місці та просувати гендерну рівність в суспільстві.

Олена Демяник працює у поліції та виховує двох синів. Жінка розповідає: коли народився перший син, вона пішла у декретну відпустку та вигодовувала його груддю 1 рік 5 місяців. Коли ж на світ з'явився молодший син, то з роботи не пішла. Але це їй не завадило годувати сина виключно грудним молоком до 6 місяців та продовжити годувати далі.

Олена Демяник, мама двох синів

- Для мене це задоволення. Так, це постійний недосип. Але це таке задоволення, коли його носик тебе шукає і ти його обіймаєш. Це таке злиття з дитиною, котре не замінить взагалі у світі жодного почуття. Відчуття материнства абсолютне. Це абсолютна радість.

Олена Демяник додала: в неї була підтримка з боку чоловіка, батьків та колег. За словами медиків, саме підтримка — один з найголовніших чинників у тривалому грудному вигодовуванні. Для цього в нашій країні потрібно збільшити оплату відпустки по догляду за дитиною, залучити до неї тат, захистити від звільнень з роботи молодих батьків, гнучкий графік роботи тощо. Дослідження показали, що збільшення відпустки для мами на 1 місяць сприяє зниженню смертності дітей на 13%.

Надія Лисак, лікар-неонатолог відділення анестезії та інтенсивної терапії КП «Полтавська обласна дитяча лікарня Полтавської обласної ради»

- Лише 40 % матерів, які годують дітей виключно груддю до 6 місяців. Тобто, роботи дуже багато і цей показник не такий високий. Проведено дослідження, які говорять про те, що якщо б масштаб виключно грудного вигодовування було розширено до загального, тобто ми всі, як ссавці, годували своїх дітей груддю, то можна би було попередити в рік 823 тисячі дитячих смертей та 20 тисяч материнських смертей.

Дослідження також показали, що сім’ї в яких, тато бере активну участь у догляді за дитиною грудне вигодовування триває довше, ніж у сім’ях, де тато постійно працює. В Україні лише 2 % татусів знаходяться у відпустках за дитиною. Медики та Всесвітні організації вбачають в цьому гендерну нерівність. За даними ЮНІСЕФ, український батько в середньому проводить зі своєї дитиною 4 хвилини на день.

Надія Лисак, лікар-неонатолог відділення анестезії та інтенсивної терапії КП «Полтавська обласна дитяча лікарня Полтавської обласної ради»

- Мають надаватися також батькам, адже грудне вигодовування це командна робота. Жінка має бути підтримана, тому потрібно надавати відпустки і батькам.

Також медики зазначили, що від користування пляшками та сосками-пустушками краще відмовитись. Їх використання збільшує вірогідність відмови дитини від грудного вигодовування, а згодом призводить до неправильного прикусу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію