Чи відсторонять Опішнянського селищного голову від посади?

Це питання сьогодні вирішувалось в Октябрському суді. Нагадаємо, Миколу Різника звинувачують в отриманні хабара у розмірі 12 тисяч гривень. Затримання відбулося 23 липня у будівлі селищної ради.

Близько 15:00 у залі Октябрського суду розпочалось перше засідання у справі Опішнянського селищного голови Миколи Різника. Цього дня суд розглядає кілька клопотань слідчого та прокуратури. А саме: відсторонення Миколи Різника від посади та накладення арешту на його майно та коштів, вилучених під час слідчих дій. Йдеться про власні кошти Різника у розмірі 3560 гривень, талони на паливо, марлеві тампони та змиви з шафи, де лежав ймовірний хабар.

Тетяна Кияш, сторона обвинувачення

- Прошу задовольнити ті клопотання з тих підстав, з якими звертався слідчий, а також відсторонити від посади Різника Миколу, оскільки, відповідно до статті, яка йому інкримінується, кваліфікується, як вчинення особи, яка займає відповідальне становище, а також з метою повного досудового розслідування, а також з метою унеможливлення впливати на тих свідків, які є колегами та підлеглими Опішнянської сільської ради.

Адвокат підсудного наголошував на тому, що Різник як селищний голова не приймає рішення одноосібно. Все виноситься на розгляд депутатів та ухвалюється рішенням сесії. Тому звільняти його з посади немає сенсу. Стосовно ж арешту майна, він наполягав на тому, що останнє є спільно нажитим у шлюбі та було придбано до обрання підсудного селищним головою.

Григорій Фелоненко, адвокат

- Певні особи дізналися, що сьогодні буде розглядатися відсторонення. В Опішні люди зібрали 892 підписи, які зазначають, що мешканці ОТГ висловлюють свою підтримку селищному голові в його діяльності на посаді голови Опішнянської ОТГ. Під час його головування за 6 місяців зроблено більше, ніж за останні 15 років.

Микола Різник вкотре додав, що свою провину не визнає, та що з моменту його затримання 23 липня і до сьогодні жоден свідок Опішнянської селищної ради не був допитаний.

Микола Різник, підсудний

- Якби я хотів відчужувати чи якось уникати, то я б це вже зробив. Але принципово не збираюсь відчужувати майно, тому що я вважаю себе невинним.

Після того, як суддя вислухала всі сторони, вона винесла вирок: частково задовольнити клопотання слідчого щодо відсторонення від посади та арешт коштів, вилучених під час слідчих дій, та повністю задовольнила клопотання щодо арешту рухомого і нерухомого майна. Тобто, Миколу Різника звільнено на час досудового розслідування – до 23 вересня.

Стрічка новин