Реалізація проектів «Бюджету участі» затяглася на роки

Обіцянки та очікування. Проект придумали, презентували, переміг. Але реалізація задумок по «Бюджету участі» стоїть на місці. Люди чекають, а комунальники проводять наради, комісії та підписують нові стоси паперів. Коли чекати на майданчики і що говорять сторони – далі у сюжеті.

Підфарбовані, але старенькі каруселі. Поодинока гірка та лавочка. Лише це є в розпорядженні малечі та мешканців будинку, які живуть по вулиці Героїв АТО, 63.

Ще два роки тому, у 2017, Віта Блоха подала проект реконструкції двору на «Бюджет участі». Він мав назву «Від малюка до чемпіона». Планувалося зробити дитячо-спортивний майданчик з вуличними тренажерами. Двір мав повністю змінитися, але до реконструкції так і не дійшло.

Віта Блоха, автор проекту 

- Мали стояти каруселі, гойдалки, спортивні тренажери, але все це не реалізується. У 18 році ми постійно спілкувалися із підрядником. Це був Володимир Карпець. Виїжджали ми постійно раз в місяць чи півтора.

Не одна комісія, зібрання та обіцянки. І 2 роки очікування. Затвердили документацію, але проектант зник, додає Віта Блоха. 

Тож цього дня – вчергове у стінах міської ради.

Віта Блоха, автор проекту 

- 2 роки, і знову тиша. Люди чекають, чекають, і нічого не можуть дочекатися. Я категорично проти того, що нам бреше ЖКГ і посадовці. Цю проблему за два роки можна було вирішити. Люди голосували за цей проект, люди його чекають. Там дуже багато маленьких діток.

І її проект – не один такий, що чекає на довгу реалізацію. Питання викликало активне обговорення під час засідання. 

Олександр Глазов, голова робочої групи «Бюджету участі» 

- Управління ЖКГ уклало угоди з підрядником на проектування, не тримають зв'язок. Вони порекомендували авторам у цьому році зробити коригування. Управління ЖКГ замовило коригування, але коригування затягнулося на пів року.

І лише ось чиновники запропонували новий варіант – розірвати угоди і укласти нову – на виготовлення проектно-кошторисної документації. 

Погодження, дозволи, і лише тоді – підписання з підрядною організацією. 

Андрій Лямін, колишній перший заступник Полтавського міського голови

- Коли управління ЖКГ бере на себе функцію експертизи державної, яка може встановлювати розцінки та урізати, ті проекти, якщо проект на 500 тисяч, а управління ЖКГ пише розцінки облаштувати 10 квадратних метрів газону за 2 гривні, то після цього у нас такі проекти, які ми не можемо реалізувати, бо вони є збитковими. Проблема виникла у зв'язку з тим, що управління ЖКГ зробило все для того, щоб ці проекти не реалізовувались.

З моменту перемоги проектів минув час і вони здорожчали. Коли реалізують – невідомо. А замовити нову проектну документацію без протокольного доручення неможливо, говорить заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

- На одні й ті самі об'єкти витрачати бюджетні кошти не можна. Тому, дайте нам протокольне доручення ми будемо повторно виконувати ці роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію