До початку нового навчального року готові практично всі школи міста

Такий висновок спеціальної комісії міськвиконкому, яка перевіряла стан готовності закладів. Очолював її міський голова Андрій Матковський.

Сьогодні мер міста відвідав 8 шкіл, серед них – 30, 31 та 32. Цікавився градоначальник станом тепло- та каналізаційних мереж, ремонтом басейнів та наявністю нових одномісних парт для першачків. До речі, цього року міською владою було придбано 3100 таких парт для усіх шкіл Полтави. У закладах ремонт йде повним ходом, директори шкіл обіцяють завершити роботи вчасно. Проблем з опаленням, говорять вони, не буде, адже виділених коштів цілком вистачило на повноцінний ремонт мереж. Загалом на підготовку шкіл міста до нового навчального року було виділено 4 мільйони 900 тисяч гривень. У порівнянні з минулим роком ця сума більша у 2,5 рази. Вперше за 10 років було придбано хімічні реактиви для лабораторних занять у закладах освіти. Цікавим досвідом поділилися у 31 школі – тут започаткували фонд закладу. Усі переведені на його рахунок кошти – а це – близько 30 тисяч гривень – витратили на ремонт та необхідні засоби навчання. У 31 та 32 школах йде ремонт басейнів, причому в останній він запрацює у листопаді. Діти 31-шої зможуть приймати водні процедури раніше. Вдосконалені парти в одному з класів 32 навчального закладу наштовхнули міського голову на думку замовити наступного року парти, висоту яких можна буде регулювати. Загалом Андрій Матковський відзначив – усі школи готові прийняти дітей 1-го вересня. І хоча в деяких ремонт ще триватиме, все це пояснюється виділенням на нього значних коштів і, відповідно, веденням великомасштабних робіт.

Занепокоєння мера викликають лише неприбрані купи будівельного сміття, стовбури спилених дерев на шкільних дворах та слабка доставка замовлених, так званих антивандальних спортмайданчиків. І якщо з першими двома проблемами до першого вересня впораються легко, то з тренажерами ситуація трохи складніша. Чотири таких майданчика міська влада ще чекає.

Мер також зазначив, що наразі міський бюджет не може у повному обсязі фінансувати ремонт шкіл. Він висловив подяку батькам учнів, за рахунок яких зроблені ремонти в класах, і зазначив – у будь-якому разі міська влада намагатиметься виділяти максимальні кошти на сферу освіти при формуванні бюджету.

Директор гімназії №30 Ірина Надіна зазначає – турбота міської влади про заклади освіти помітна і педагогам, і батькам, і самим дітям.

Стрічка новин