В Полтавській області з'явився перший «жовтий» лазер

Офтальмологічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського поповнилось новим лазерним устаткуванням. Тепер на ній лікуватимуть патологію центральної зони сітківки. На теренах Полтавщини це перший так званий «жовтий» лазер.

Марина Кличко, лікар-офтальмолог

- Так виглядає апарат Lumenis. Ось засвітилась зараз зелена хвиля - 532 нм. Нею можна обробляти периферію сітківки. А ось включилась жовта хвиля 577 нм, такого лазера у нас раніше не було. Зараз він, на щастя, з'явився. Цим лазером можна обробляти центральну зону сітківки (макулу). При макулярних набряках. 

Таким лазерним устаткуванням поповнилось офтальмологічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського. Його придбали за кошти Світового банку. Це перший «жовтий» лазер в Полтавській області. Раніше пацієнтів, які потребували такого лікування, направляли в Одесу.

Олена Залудяк, зав.офтальмологічним відділенням ПОКЛ ім.Скліфосовського

- Таких апаратів немає ще навіть у приватних центрах. Можливо, вони з'являться, а в нас він вже є. Нам потрібен був «жовтий» лазер для того, щоб працювати на центральній зоні сітківки, на макулі. Це якнайтонша структура, яка відповідає за все світловідчуття. Це і світло, яке ваш оператор дає в очі. Воно сфокусується саме в макулі. На жаль, при багатьох захворюваннях, особливо, при гіпертонії, діабеті, нефропатії буває, що виникають набряки. Ми можемо чим допомогти, ми можемо допомогти «жовтим» лазером. Він може дуже дбайливо робити лазерні мікровтручання для того, щоб прилягла ця макула. І у людини знову відновився зір.

Операції на сітківці проводять досвідчені лазерні хірурги. За їх словами, таке втручання безболісне і займає не багато часу.

Олена Залудяк, зав.офтальмологічним відділенням ПОКЛ ім.Скліфосовського

- Операція триває декілька хвилин. Проводиться капельна анестезія. Далі пацієнту ставиться на око контактна лінза з відповідним гелем, лікар працює на макулі. Це все амбулаторно. Нам не потрібно, щоб пацієнти лягали в стаціонар.

В повному обсязі лікування «жовтим» лазером тут розпочнеться після приїзду європейських експертів. Вони мають навчити наших лікарів тонкощам роботи з цим апаратом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію