«Яку підтримку в Україні може отримати стартап?»

Засідання «круглого столу» під такою назвою провели у Києві ініціатори громадського проекту «Резиденція Стартапів». Обговорювали існуючі державні програми та фонди, які могли б підтримувати молодих українських бізнесменів або винахідників.

Вікторія Подольська розпочала свою справу, коли була у декреті. Тоді молода мама почала харчуватись здоровою їжею. Та від солодощів відмовитись не змогла. Тож почала готувати корисний шоколад на замовлення. Зареєструвала торгову марку. Почала просувати продукцію через соціальні мережі.

Вікторія Подольська, молода підприємиця (м.Полтава)

- Я відкрила бізнес в 2016-му році. У мене було буквально 5 тисяч гривень. Це весь стартовий капітал, який у мене був. Я почала цікавитись здоровим харчуванням, відкрила для себе, що можна готувати шоколад саме корисний, здоровий.

Її підтримав чоловік. Каже: всі кошти, які отримувала від «солодкого» бізнесу, вкладала в обладнання, самоосвіту, участь в ярмарках, майстерню. Тому каже: не чекайте швидкого прибутку. 

А от учасники проекту «Резиденція стартапів» впевнені – молодим підприємцям необхідна підтримка держави та місцевої влади.

Руслан Анфілов, виконавчий директор проекту «Резиденція Стартапів»

- Ми переконані в тому, що сьогодні в Україні достатньо багато ідей, які можуть вирости в великі стартапи, і вже сьогодні в світі українські підприємці, стартапери показали себе достатньо дієвими. При цьому українське середовище ще недостатньо використовує стартапи для свого розвитку.

Діяльність проекту «Резиденція стартапів» полягає у створенні шкіл, організації конкурсів для молодих бізнесменів, співпраці з органами місцевого самоврядування, благодійними фондами, аби забезпечити реалізацію проектів перспективних підприємців та винахідників. Активісти спираються на європейський досвід. Мета – щоб талановиті люди лишались в Україні та розвивали свою справу.

Олена Хотенко, голова Ради ГО «Інститут податкових реформ»

- Фактично у нас немає такої підтримки, яка б надавала можливість молодим людям саме тут реалізовувати свої стартапи. Є державні програми, але вони всі розрізнені.

«Резиденція стартапів» також проводить заходи з менторами та всіма, хто цікавиться інвестиціями у вітчизняні проекти. Проект є виключно громадською ініціативою. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію