Сьогодні людство вичерпало запас ресурсів відведених на 2019 рік

Ілюстраційне фото

У понеділок, 29 липня, людство вже вичерпало природні ресурси (воду, чисте повітря, ґрунт, які планета здатна відновити протягом року) на 2019 рік.

Про це йдеться у листі міжнародної організації Global Footprint Network. Повідомляє Рубрика

Як підкреслюють в організації, ще в 70-і роки планета була здатна повністю відновитися. Але за останні 20 років цикл відновлення був зміщенний на 3 місяці.

“Людство використовує природу у 1,75 раза швидше, аніж екосистема нашої планети може відновитися. Це наче ми користуємося ресурсами 1,75 Землі”, – зазначається у повідомленні захисників довкілля.

Ціною такого екологічного марнотратства, йдеться далі у звіті, є зникнення лісів, ерозія ґрунту, втрата біологічного розмаїття і збільшення вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері, що веде до кліматичних змін.

“У нас лише одна Земля – це визначальний контекст нашого існування. Ми не можемо користуватися 1,75 (своєї планети – ред.) без руйнівних наслідків”, – зазначив засновник Global Footprint Network Матіс Вакернаґель.

У Global Footprint Network стверджують, що якщо ми будемо переносити дату хоча б на 5 днів назад в рік, то досягнемо сумісності з планетою до 2050 року. В організації виділяють дії, які доступні вже зараз. Наприклад, заміна 50% споживання м’яса вегетаріанською їжею зрушила б дату на 15 днів; скорочення викиду вуглецю на 50% призведе до перенесення дати на 93 дні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію