Найкраща профілактика – обізнаність та відповідальність

У рамках всесвітнього дня боротьби з вірусним гепатитом у Києві на Контрактовій площі виконуюча обовязки міністра охорони здоров’я і гендиректор Центру громадського здоровя МОЗ України розказували про профілактику, діагностику і лікування гепатиту С. Окрім цього охочим надавалася можливість  безоплатно зробити експрес-тест на захворювання. Там побувала і наша знімальна група

Гепатит - вірусне захворювання печінки. Його різновиди В і С стають найпоширенішою причиною цирозу та раку печінки, які можуть призвести до смерті. Більшість інфікованих українців, за словами Уляни Супрун не знають, що в них гепатит. 

Уляна Супрун, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України

- В Україні півтора мільйони людей мають гепатит С. Лише пять відсотків знають про те, що мають таку хворобу. Нам потрібно всіх знайти та почати їх лікувати. Щоб хвороба не передавалася іншим.

Сьогодні представники Міністерства тут на столичній площі перед оглядовим колесом виступають перед киянами та гостями міста. Розповідають про те, як важливо бути свідомими та знати про захворювання. Зокрема й про те, як воно поширюється. 

Володимир Куріпта, гендиректор Центру громадського здоров'я

- Збільшується кількість салонів, які роблять вас красивими. І найголовніше, щоб ця краса була безпечною. Нажаль, як вже сказала Уляна , в Україні проблема гепатиту є поширеною. Девять тисяч людей кожного року захворівають на гепатити В і С. Ця хвороба передається від людини до людини через кров.

Володимир Куріпта зазначив, на обладнанні закладів, що надають медичні чи косметологічні послуги, може лишатися кров. І результатом буденної процедури нерідко є  небезпечне захворювання. Додає,  головною причиною того, чому українці не обстежуються на вірусні гепатити є їх безсимптомний перебіг. У рамках заходу, тут встановили мобільну амбулаторію, де всі охочі, могли цілком анонімно дізнатися про свій статус. 

Стрічка новин