Ще одне сміттєзвалище

«Росте» воно між селами Тахтаулове та Жуки у полях. Звозять цілими машинами чи не щодня купи непотребу. Про проблему знають місцеві та в обласній раді. Купа звернень, прохань, але марно. Коли утворилося та який подальший план дій, знає Анна Ружін. 

Купи сміття, що розкидані обабіч дороги в полі. Тут і побутові, і будівельні відходи. Гори сміття, що розтягнулися на кілометри. 

А це в'їзд до несанкціонованого смітєєзвалища. Грунт уже придавлений і видно сліди колес автівки. Місцеві говорять, що сюди чи не день приїздять фури з купами непотребу.

Богдан Дмитренко переїхав до села Тахтаулове 4 роки тому разом з родиною. Гадав, що знайшов тиху та чисту місцину, але помилився. 

Богдан Дмитренко, мешканець с.Тахтаулове 

- Ми бачимо стихійне смітєєзвалище, яке вже десятиліттями тут знаходиться, але останні роки тут багато привозять сміття вже і з Полтави. Ті, хто займається вивозом сміття у місті, то щоб не везти сміття і не платити гроші, то вони звозять сюди, бо тут є під'їзди, де ніхто не побачить.

По селу офіційного вивозу сміття немає, говорить Богдан. Як і сміттєвих баків. 

Територіально це сміттєзвалище знаходиться біля полів Інституту свинарства між селами Тахтаулове та Жуки. У Тахтаулівській сільській раді кажуть, що воно не належить до території їх громади, тож зробити нічого не можуть. 

Богдан Дмитренко, мешканець с.Тахтаулове 

- Наполягають на цьому, що ця земля належить Інституту свинарства. І це ніби-то на їх землях. Ходили до них, але вони теж відмовляються від цих земель. Ці землі в статусі нічиї.

Голова сільської ради Олена Кравцова не знає, хто вивозить туди сміття.  І демонструє карту, показуючи ці локації. 

Олена Кравцова, голова сільської ради с.Тахтаулове

- Це смітєєзвалище знаходиться за межами населеного пункту. Цільове використання коштів я можу лише у межах населеного пункту. За межами - я нічого не можу.

Були неодноразові звернення, але марно. Планують брати участь в екологічних конкурсах та проектах, щоб закупити баки і влаштувати організований вивіз сміття, хоча б свого села. Адже зробити це за власний кошт неможливо. 

Сміттєзвалище, за словами місцевих, почали утворювати ще в 70 роках минулого століття. 

Валентина Головченко, мешканка с.Тахтаулове 

- Сюди зсипали все, але кому воно що треба було в  Радянські часи. Та й тоді було не страшне, це зараз - страшне. Ми намагалися прибирати своїми силами, намагалися... Родину привозила, людей збирала - не виходило. Ми тільки привеземо – знову навезуть. І везе місто.

Місцеві називають цю місцину «Кринички», адже тут раніше знаходилися відстійники.

При ситуацію у Тахтауловому в обласній раді знають. 

Ігор Горжій, голова екологічної комісії обласної ради 

- Ми вже скільки давали доручень - екологічній інспекції, екологічному департаменту при ОДА, прокуратурі, національній поліції та всім правоохоронним органам. Ми вже надавали скільки комісії та депутатського корпусу, але на нас ніхто не відреагували, порушників не знайшли та не притягли до відповідальності.

Пишуть та дають доручення, але змін немає, говорять місцеві. Самі ж уже також не знають, до кого звертатися, щоб прибрати другу Макухівку, що повільно виростає у полі. 

Валентина Головченко, мешканка с.Тахтаулове 

- Хочемо перекрити дорогу. Будемо намагатися зустрітися з Зеленським. Ми запити писали на всі сайти. У нас робиться безлад. У нас таке село, але його вбивають та втоптують в бруд.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію