У Полтаві з'явилось унікальне сучасне обладнання

Нейрохірургічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім.Скліфосовського поповнилось кращим в Україні нейрохірургічним мікроскопом та системою нейронавігації. Це дозволить лікарям проводити складні операції на головному мозку. Також в область завезуть 93 сучасні карети швидкої.

Система для подачі зволоженого кисню, ЕКГ-апарати, дефібрилятори, шприцеві насоси, глюкометр та інше необхідне медичне обладнання за останнім словом техніки. Так оснащені нові карети швидкої допомоги. Їх придбали за кошти Світового банку та у співфінансуванні з обласного бюджету. Вартість одного такого Пежо класу В - майже 2 мільйона. Всього ж на Полтавщину до жовтня надійде 93 таких авто.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ми хочемо замінити УАЗи. Поставити їх у відстой. Замінити всі «Газелі», і щоб всі машини були такого класу. Ви мені задасте питання, що будемо робити в селі? Якраз передбачені машини повноприводні для сільської місцевості.

Це – не єдині інновації у медичній сфері. Тепер хірургічні втручання на головному мозку є більш безпечними для пацієнта. Нейрохірурги отримали сучасний мікроскоп та систему нейронавігації. Таке обладнання дозволяє лікарю побачити чіткі межі гематоми або пухлини для проведення операції. Наразі це – найсучасніша навігаційна станція, яка є на території України. «По-новому» вже прооперовано 6 пацієнтів. 

Михайло Тончев, завідувач нейрохірургічним відділенням ПОКЛ ім.М.Скліфосовського

- Унікальність цієї апаратури в тому, що вона інтегрована одна з одною. З зображення усих провідних шляхів передаються на мікроскоп. І хірург, коли видаляє, він бачить в окулярах мікроскопу, де він знаходиться, проекцію пухлини, плюс на два екрани виводиться саме, де знаходиться інструмент хірурга. Ми тепер можемо, не пошкоджуючи ділянки мозку, забрати цю пухлину.

Після таких складних операцій інструмент потрібно простерилізувати. Робитиметься це тепер також по-новому. 

Григорій Оксак, гол.лікар ПОКЛ ім.М.В.Скліфосовського

- Це низькотемпературний стерилізатор. Для чого він потрібен? Цей апарат потрібен для стерилізації інструментарія, який не можна стерилізувати звичайним способом при температурі 100 і вище градусів.

Про інші новинки медичного обладнання лікарень Полтавщини дивіться у наступних випусках «Новин».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію