Перевищення повноважень чи дії за законом?

Двом слідчим працівники ДБР оголосили підозру. Причина – начеб-то незаконне затримання підозрюваних в одній справі, яка була на розгляді. Справу загальмували, а ситуація набирає обертів. Що говорять сторони – знає Анна Ружін.

На сайті ДБР з'явилася інформація, що Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, 25 червня 2019 року повідомили про підозру слідчим Головного управління Нацполіції в Полтавській області за незаконне затримання громадян.

За даними слідчих ДБР, правоохоронці затримали мешканців Полтавської області без законних підстав і ухвали суду 7 листопада 2018 року, посилаючись на ст. 208 Кримінально процесуального кодексу України. Втім, відповідно до ст. 208 КПК, особа, підозрювана у скоєнні злочину, може бути затримана без ухвали слідчого судді лише у визначених законом випадках. У всіх інших випадках затримання особи без ухвали суду є незаконним.

Працівники ДБР витребовували у слідчих матеріали у цій справі. Причиною називають скаргу, яку отримали про перевищення повноважень. Тому, за їх словами, діяли у рамках закону. Підозру оголосили, але поки що не вручили. 

Олексій Новіков, заступник директора-начальник слідчого управління Територіального управління ДБР в м.Полтава 

- Ми з слідчими, які безпосередньо підозрюються по нашому провадженню, то навіть до сьогодні не можемо працювати в процесуальному руслі, бо вони не з'являються до ДБР. То будуть виконувати дії, щоб забезпечити їх явку.

За коментарем ми звернулися до поліції. Офіційним листом вони підтвердили інформацію. За даними реєстру дізналися, що справа №12017170330000352 стосується діяльності фірми Онур. Саме нею займалися слідчі Лагута та Шульга. Але, за словами адвоката, який захищає чоловіків, підстави для затримання були. До того ж, додає, чоловіки не переховуються, а були в офіційній відпустці, і зараз готові йти до працівників ДБР.

Олександр Ковжога, адвокат слідчих 

- Вони затримали осіб, які, за матеріалами справи, яку вони розслідували, вчинили кримінальне правопорушення. По даній справі були допитані очевидці та свідки, проведена експертиза, досліджені інші матеріали справи, які давали всі підстави затримати їх і доставити до суду для того, щоб суд обрав запобіжний захід.

Наразі на руках у захисника - повістка про виклик до ДБР для слідчих. 

Олександр Ковжога, адвокат слідчих 

- Тут чітко написано, що слідчий має право вчиняти процесуальні дії, і в тому числі – й затримання за 208. Якщо і було якесь порушення, то це порушення можна розцінювати, як дисциплінарне, а не як кримінально-каране. Ці особи, яких дійсно затримали, то на сьогодні дійсно встановлено, що вони причетні до даного кримінального правопорушення. Їх суд не виправдав.

Запобіжний захід для підзрюваних по справі Онур, яких затримали слідчі, встановлено. І це суд не скасував - розповідає Олександр Ковжога. Адвокат, в свою чергу, дії представників ДБР називає тиском та перешкоджанням діяльності. Адже справа зупинилася, і можливість отримати відшкодування від фірми - теж.  

Повістка є, тож разом зі своїми підзахисними планують йти в бюро розслідувань. 

Про дану ситуацію писали різні ЗМІ. Оголошували цифри та хід справи. 

Є справа, де фігурує чимала сума збитків державі, — понад 240 млн грн. Підозрювані спочатку були, потім зникли. Натомість з’явилися нові підозрювані, які проводили це розслідування, — самі слідчі поліції.

Чим закінчиться історія, розповімо у наступних випусках. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію