Небезпечні мобільні додатки або як запобігти тому, щоб хтось використовував Ваші персональні дані для своїх цілей?

Надзвичайно популярним останнього часу є додаток для смартфонів «Face App», завдяки якому можна побачити, як Ви виглядатиме у старості. Чим Ви ризикуєте, користуючись ним, дивіться далі. 

«FaceApp»  - популярний мобільний додаток, який, на перший погляд, лише невинна розвага. Якщо ввести його назву у адресному рядку браузера, можна побачити безліч фотографій - двійників: акторів, політиків, чиновників. 

Анастасія Карнаух, користується мобільним додатком «Face App»

- Побачила на просторах інтернету, що актори, зірки, використовують такий додаток,  де можна побачити себе в старості. Звісно, мені було цікаво, і я вирішила скачати. Тим більше, що і для «андроіду», і для «айфону», воно буде безкоштовно. 

Спеціалісти громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» говорять - якщо Ви реєструєтесь у «FaceApp» через свою Facebook-сторінку, додаток просить дозвіл щодо доступу до Ваших світлин, профілю, електронних адрес. Також він може відстежити, які сайти Ви відвідуєте, з якого саме пристрою заходите у інтернет. 

Додаток розроблений російською компанією. 

Вадим Гудима, експерт ГО «Лабораторія цифрової безпеки»

- «Face App», його юрисдикція  -  це Росія, і за документами розробники працюють в Росії. І за російським законодавством їхні спецслужби аж до дільничного можуть без рішення суду запросити якісь дані користувачів, до яких має доступ цей «Face App». 

Адвокат Агнія Строгова каже - будь-який збір особистої інформації, на який Ви не давали згоди, є незаконним. 

Агнія Строгова, юрист

- Це порушує статтю 182-гу Кримінального кодексуУкраїни. У разі, якщо це відбувається через інтернет-мережу, або інші засоби зв’язку, це може інкримінуватись статею 162-163 Кримінального кодексу України. 

Це статті про недоторканність приватного життя, порушення таємниці листування та телефонних розмов. Проте якщо порушники - наприклад, ті ж самі росіяни, то притягнути їх до відповідальності буде важче, каже адвокат. 

А експерти «Лабораторії цифрової безпеки» радять не користуватись російськими мобільними додатками та антивірусними програмами.  

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію